BiznesNowe Technologie

Charakterystyka budowy form wtryskowych

Form
Formy wtryskowe są dziedziną, w której nie można już dziś osiągnąć sukcesu bez coraz większej specjalizacji narzędziowni. Chodzi o to, aby już nie tylko wykonywać sprawnie działające formy ale takie, które są lepsze od tych , które wystarczały do dnia dzisiejszego. Dla optymalnej konstrukcji pewnych grup form dochodzi się w wyniku długoletnich doświadczeń, wielu prób i błędów, a nawet zalecanych badań. Dlatego też, rozwiązania konstrukcyjnego mogą być jedna z tajemnic zastrzeganych prawnie w umowie przez zamawiającego formę. To samo dotyczy materiałów, ich obórek cieplnych czy cieplno mechanicznych.

 

 

Formy wtryskowe wykonywane w naszej narzędziowni Pawform, budowane są z najwyższą dokładnością i dbałością o szczegóły. Realizujemy projekty zgodnie z ustalonym harmonogramem. Współpracujemy z uznanymi dostawcami normaliów jak Hasco, Meusburger czy FCPK. Zapewniamy wysoką jakość produkowanych narzędzi oraz dotrzymujemy terminów realizacji. Oprócz specjalizacji konstrukcyjnej występuje również specjalizacja wykonawcza.W większości narzędziowni nie stać nas na zakup wszystkich koniecznych maszyn jak obrabiarki, urządzenia do zróżnicowanych obróbek  cieplnych i cieplno mechanicznych stosowanych w poszczególnych typach form.

Ważne jest, aby posiadać swoich partnerów, którzy będą w stanie wykonywać dodatkowe usługi związane z branżą narzędziową jak grawiury powierzchni, nakładanie powłok galwanicznych, powłok PVD oraz inne obróbki. Jeśli mamy dobra specjalizację produkcji, ułatwi to nam uzyskanie wyłączności rynkowej. Zakup form na wysokim poziomie, najnowszej generacji mimo wysokich cen szybko się amortyzuje dzięki możliwości eliminowania konkurencji, mającej gorsze formy, przez sukcesywny dumping cenowy. Wiele z produktów produkowana jest ze stosunkowo prostych form, według sprawdzonych schematów. Mimo wszystko by wykonać tania, ale dobrą formę potrzebne są umiejętności, które maja tylko wyspecjalizowani konstruktorzy. Ważne jest tez duże doświadczenie w zakresie projektowania jak i budowania form wtryskowych, firma Pawform posiada wieloletnie doświadczenie w tym zakresie. Dokonujemy także oceny detali, wykonujemy pomiary, by sprawdzić czy wyprodukowany wyrób jest zgodny z wymaganiami klienta i zdefiniowaną specyfikacją techniczną. Klient otrzymuje od nas także komplet detali do własnej oceny jakościowej, testów funkcjonalnych.

 Wymagania stawiane przez klientów przy zamawianiu form wtryskowych jest tak szerokie jak duży jest asortyment wyrobów wyrobów wtryskiwanych i obejmuje możliwości wszystkich warsztatów i narzędziowni. Jeśli mamy większe wymagania to oczywiście proporcjonalnie będzie to zwiększało cenę formy. Cena jest wielkością składową i może zostać określona dopiero po uściśleniu szczegółów konstrukcji. Obniżenie takiej ceny formy wtryskowej możliwe jest tylko wtedy, gdy storna zamawiająca zrezygnuje z niektórych żądań.  Firma Pawform, która rozpoczęła swoją działalność 10 lat temu od projektowania, oraz konstrukcji detali z tworzyw sztucznych, w dniu dzisiejszym świadczy już pełen zakres usług związany z rozwojem i testowaniem wyrobów z tworzyw sztucznych. Dzięki realizacji wielu projektów związanych z konstrukcją i budową form wtryskowych, projektując nowe wyroby od samego początku planujemy jak dany detal będzie rozwiązany pod kątem budowy narzędzia, wymagań estetyczny odnośnie punktu wtrysku czy przewidujemy jak koncepcja formy wpłynie na deformacje detalu. Taki typowy projekt konstrukcji detalu z tworzyw sztucznych zawiera: opracowanie koncepcji wizualnej nowego wyrobu, konstrukcja CAD w aspekcie wymagań funkcjonalności detali, definicja formowania detalu w gnieździe formacyjnym, opracowanie założeń do budowy formy, utechnologicznienie geometrii detalu, przeprowadzanie symulacji wtrysku, wykonanie prototypów. Jeśli chcesz przeprowadzić projekt budowy formy wtryskowej, zapraszamy do kontaktu. 

 

formy wtryskowe

usługi budowy form wtryskowych 

Pawform narzędziownia

Budowa form wtryskowych

symulacja wtrysku