Pozostałe

Dlaczego Polacy decydują się na podgrzewacze tytoniu?

Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z podgrzewaczy tytoniu PULZE, IQOS czy glo™. Imperial Brands Science zdecydowało się na zbadanie opinii konsumentów na temat odczuć dotyczących dostępnych na rynku rozwiązań. Co pokazały wyniki?

Dlaczego Polacy decydują się na podgrzewacze tytoniu?

Jak wspomnieliśmy, coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z podgrzewaczy tytoniu PULZE, IQOS czy glo™. Imperial Brands Science zdecydowało się na zbadanie opinii konsumentów na temat odczuć dotyczących dostępnych na rynku rozwiązań.

Badania zostały przeprowadzone dwukrotnie na próbie 4 848 dorosłych palaczy (od 18 do 60 lat), użytkowników podgrzewaczy tytoniu oraz waporyzatorów. Wśród respondentów pojawiły się również osoby, które wcześniej nie paliły tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Badanie zostało przeprowadzone we Włoszech, Grecji oraz w Niemczech.

W raporcie z badania przeprowadzonego we wrześniu i październiku 2020 roku “The Science of Heated Tobacco: Risk perception and intention to use PULZE” zostały wskazane między innymi kluczowe powody przejścia na podgrzewanie tytoniu:

  • 69% respondentów uznało, że może być potencjalnie mniej szkodliwy niż tradycyjne papierosy,
  • 47% respondentów zdecydowało się na podgrzewacz tytoniu PULZE ze względu na ciekawość,
  • 43% respondentów uznało, że może potencjalnie pomóc w rzuceniu palenia,
  • 41% respondentów podjęło decyzję o zastąpieniu papierosów używaniem podgrzewacza tytoniu ze względu na potencjalnie mniejszą szkodliwość dla otoczenia.

Powyższe statystyki potwierdzają potrzeby Polaków w zakresie szukania alternatyw dla tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Dlatego poniżej analizujemy wybrane rozwiązania na rynku.

Dostępne technologie podgrzewania tytoniu

Zacznijmy od przeanalizowania dostępnych technologii podgrzewania tytoniu. Aby wybrać odpowiednie rozwiązanie, należy zwrócić szczególną uwagę na podstawowe różnice pomiędzy działaniem urządzeń dostępnych na rynku. Możemy wyróżnić dwa typy podgrzewania tytoniu: konwekcyjne oraz indukcyjne.

Technologia konwekcyjna jest zastosowana w takich urządzeniach jak podgrzewacze tytoniu IQOS Originals DUO czy PULZE. Opiera się ona na przepływie gorącego powietrza do wkładów tytoniowych za pomocą ceramicznego pręta grzewczego. Pozwala to na wydobycie większości substancji aktywnych, eliminując przy tym substancje smoliste. W efekcie można uzyskać autentyczny aromat tytoniu.

Wkłady dostosowane do technologii konwekcyjnej są stworzone z najwyższej jakości tytoniu mielonego i formowanego w arkusze tytoniu. Następnie są one karbowane oraz łączone w korek tytoniowy. Osłona ochronna pozwala na podgrzanie, bez spalania, redukując również ryzyko poparzeń. Z kolei filtr pełni rolę ochłodzenia aerozolu. Niektóre produkty są wyposażone w dodatkowe kapsułki uwalniające aromat owocowy lub mentolowy.

Technologia indukcyjna eliminuje z konstrukcji urządzenia ostrze grzewcze. Działanie takich modeli opiera się na wykorzystaniu pola magnetycznego. Szczegółowe zasady działania różnią się jednak od urządzenia.

Technologia indukcyjna jest zastosowana między innymi w podgrzewaczach tytoniu glo™ oraz IQOS Iluma. Wkład tytoniowy umieszcza się w komorze grzewczej, która ogrzewa go od zewnątrz. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie podgrzewania indukcyjnego na zasadzie wytworzenia pola magnetycznego za pomocą cewek umieszczonych w głowicy urządzenia.

Wkłady tytoniowe dedykowane urządzeniom z podgrzewaniem indukcyjnym różnią się pod względem budowy. Na osłonie ochronnej znajdują się elementy odpowiedzialne za przewodzenie ciepła. W przypadku wkładów ​​​​TEREA dedykowanych dla ​​​​IQOS Iluma z technologią indukcyjną znajduje się jedna blaszka ferromagnetyczna. Z kolei blaszki metalowe w przypadku wkładów do urządzeń glo™ pojawiają się na całej długości po zewnętrznej stronie.

Podgrzewacz tytoniu PULZE

Jednym z urządzeń dostępnych na rynku jest podgrzewacz tytoniu PULZE 2.0. Bez wątpienia to rozwiązanie może być odpowiedzią na pytanie “co wybrać zamiast papierosa”. Urządzenie prezentuje technologię konwekcyjną, co oznacza, że jednym z elementów jego konstrukcji jest pręt ceramiczny przewodzący ciepło. Decydując się na to rozwiązanie, można wyeliminować proces spalania.

Co ważne, podgrzewacz tytoniu PULZE został zaprojektowany z myślą o szeregu funkcji, które wpływają na jakość użytkowania urządzenia oraz wzmacniają doznania smakowe. Charakterystyczna dla urządzeń PULZE jest konstrukcja all-in-one. W przeciwieństwie do innych modeli dostępnych na rynku nie wymaga więc posiadania bezprzewodowej ładowarki. Dzięki temu urządzenie do podgrzewania tytoniu PULZE wyróżnia się także najniższą wagą – 52 g.

Więcej informacji na stronie: https://www.pulze.com/pl-PL/urzadzenie-pulze-2-0