Pozostałe

Dwie transmisje sportowe na jednym ekranie?

W sezonie jesienno-zimowym nie można narzekać na brak emocjonujących wydarzeń sportowych. Co zrobić, kiedy jednak dwie ważne transmisje rozgrywają się w tym samym czasie? Na szczęście telewizory Samsung mogą rozwiązać dylematy wielu kibiców. Dzięki funkcji Multi View już nie trzeba np. wybierać między meczem a rajdem samochodowym. Wystarczy jedynie włączyć telewizor, taki jak np. 75QN92C czy 65QN85C, a następnie na dużym ekranie cieszyć się oglądaniem dwóch ulubionych, pełnych zwrotów i emocji rozgrywek.


Najbliższe dni i tygodnie to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów sportowych emocji. Przed widzami m.in. cykl zawodów w ramach pucharu świata w skokach narciarskich, mecze piłki nożnej czy rajd samochodowy. Na szczęście za sprawą dzisiejszych technologii można śledzić wszystko na bieżąco, a także komentować wydarzenia zarówno na żywo, jak i na odległość.

Funkcja Multi View pozwala podzielić duży ekran telewizorów Samsung na dwie części. Tym samym na jednej połowie ekranu można oglądać mecz piłki nożnej, a na drugiej – udostępnić ekran smartfona i na bieżąco komentować z przyjaciółmi czy innymi kibicami, to co się dzieje na ekranie. Bez obaw, że straci się jakiś ważny moment na boisku. Ta funkcja sprawdza się także wtedy, kiedy chcemy obejrzeć dwa wydarzenia sportowe, które rozgrywają się w tym samym czasie. Wtedy np. na jednej połowie ekranu możemy oglądać mecz za pomocą naziemnej telewizji cyfrowej, a na drugiej np. rajd samochodowy za pośrednictwem aplikacji i Internetu lub obraz z konsoli. Można też dostosować rozmiary obu ekranów zgodnie z preferencjami. Na przykład można umieścić mniejsze okno w prawym górnym rogu lub podzielić ekran na dwie równe części.

QN92C – telewizor dla każdego kibica

Jednak bez względu na to, gdzie rozgrywa się akcja – na trawiastym boisku czy może pokrytej śniegiem skoczni – jako widzowie oczekujemy niezwykle realistycznych wrażeń.

Głęboka czerń, zwiększony poziom jasności oraz intensywne szczegóły i kontrast w każdym fragmencie obrazu to cechy charakterystyczne telewizora Samsung Neo QLED QN92C. Technologia Quantum Mini LED sprawi, że widzowie będą mogli cieszyć się zachwycającym obrazem, dzięki precyzyjnej kontroli podświetlenia. Dodatkowo, Neuronowy Procesor AI Quantum 4K  automatycznie dostosuje jasność, wzmocni kontrast i poprawi rozdzielczość do najlepszej możliwej jakości. Z kolei Powłoka Antyrefleksyjna sprawi, że bez względu na porę dnia i poziom nasłonecznienia w pomieszczeniu zawsze zobaczymy wyraźny obraz.

Jeśli chcemy być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, ważne jest, aby telewizor „nadążał” za tym, co dzieje się na boisku czy podczas wyścigu rajdowego. W związku z tym niezwykle istotna jest płynność ruchu. Gwarancją realistycznych wrażeń w przypadku QN92C jest 120Hz matryca oraz Zaawansowany Upłynniacz Ruchu+. Oznacza to, że obraz odświeżany jest 120 razy na sekundę, więc wydarzenia na ekranie można obserwować w czasie rzeczywistym. Dzięki temu widzowie będą cieszyć się udoskonaloną dynamiką bez rozmyć ruchu i opóźnień.

Transmisje sportowe to obok świetnej jakości obrazu także dźwięk, który pozwala poczuć emocje po zdobytej bramce czy dobrze oddanym skoku. W telewizorze QN92C zastosowano technologię Dolby Atmos (4.2.2CH)[1]. Dzięki wielokanałowym głośnikom sprawia, że wszystko jest znacznie bardziej wciągające, a widzowie poczują się niczym na stadionowych trybunach. Z kolei Dźwięk Podążający za Obiektem+, dzięki systemowi specjalnie rozmieszczonych głośników, będzie śledził ruch – np. samochodu wyścigowego – przemieszczającego się po ekranie. Miłośnicy sportu, spragnieni wyjątkowych wrażeń, mogą dokupić także dodatkowy soundbar, taki jak HW-Q930C, który w połączeniu z telewizorem QN92C będzie stanowić iście zgrany duet. Funkcja Q-Symphony zapewni harmonijne brzmienie dwóch urządzeń, tworząc najwyższą synergię dźwięku.

Postaw na większe emocje

Nie od dziś wiadomo, że sport lepiej wygląda na dużym ekranie i w jak najdoskonalszej  jakości. Szczególnie sprawdza się to podczas kibicowania w gronie rodziny czy znajomych. Dlatego też od tego roku Samsung ma w swojej ofercie modele o rozmiarze 98 cali. Są to trzy telewizory: QLED Q80CNeo QLED QN90A oraz Neo QLED QN100B. Co ważne, dwa pierwsze z nich dostępne są w sprzedaży detalicznej w sklepach, a nie tylko na indywidualne zamówienie.

Jak przystało na naprawdę duże ekrany oferują rozdzielczość 4K oraz przyjazny system Smart TV. Zanurzając się w 98 calach, widz będzie mógł podziwiać źdźbła trawy na murawie czy krople potu na twarzy piłkarza – zupełnie jak w rzeczywistości. Co więcej, modele te zachwycą nie tylko entuzjastów spektakularnych przeżyć sportowych, lecz także miłośników kina czy gier.

 

[1] Model 43″ ma wbudowane głośniki 2.0CH, a model 50″ ma wbudowane głośniki 2.2CH.