Biznes

Future Collars i Amazon: razem na trzech nowych rynkach

Szkoła kompetencji cyfrowych Future Collars oraz Amazon rozpoczęły partnerskie działania w Czechach, Słowacji i Irlandii.

– Nie zwalniamy tempa! Po wejściu na Bliski Wschód i nawiązaniu współpracy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi rozszerzamy działalność o kolejne kierunki ekspansji. Czechy, Słowacja i Irlandia, a dokładnie uprawieni pracownicy Amazon w tych krajach, wezmą udział w naszych dedykowanych kursach – komentuje Beata Jarosz, CEO Future Collars.


Future Collars od kilku lat jest aktywnym partnerem programu Amazon Career Choice, który umożliwia pracownikom podnoszenie kwalifikacji do ról zarówno w firmie , jak i poza nią. Program zapewnia różnorodne możliwości kształcenia i podnoszenia kwalifikacji, w tym zdobycia zarówno branżowych certyfikatów, prowadzących do pożądanych miejsc pracy, po znajomość języków, angielskiego, jak i lokalnego – i to niezależnie od miejsca, w którym na swojej ścieżce edukacji znajduje się obecnie jego uczestnik.

Jako partner lidera e-commerce jakim bez wątpienia jest Amazon, cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę i rozszerzać korzyści płynące z naszych wspólnych wysiłków na nowe regiony – dodaje Joanna Pruszyńska-Witkowska, VC CEO Future Collars – Nasze partnerstwo z Amazon opiera się na wspólnej wizji zapewnienia pracownikom umiejętności i wiedzy niezbędnych do odniesienia sukcesu w dzisiejszej szybko zmieniającej się sytuacji rynkowej. Proces digitalizacji już zachodzi, a my musimy zrobić wszystko, by nadążyć. Reskilling oferuje pewnego rodzaju bezpieczeństwo zawodowe.

 

POSTAW NA SWÓJ ROZWÓJ

Future Collars jest partnerem Amazon w Polsce już od trzech lat. Do szkoleń realizowanych w ramach partnerstwa zgłosiło się ponad 500 osób. Od 2014 r. firma prowadzi program “Postaw na Swój Rozwój”. W ramach inicjatywy Amazon pokrywa 95% opłat za wybrane kursy czy studia, niezależnie od tego, czy są one związane ze stanowiskiem zajmowanym przez pracownika. W sumie można otrzymać dofinansowanie w kwocie do 26 tys. zł w ciągu 4 lata.

W ramach współpracy z Future Collars pracownicy otrzymują możliwość skorzystania z kursów online z zakresu Software Developer, Software Tester, Web Developer, Data Analyst, UI/UX Design. Bootcampy odbywają się na żywo. Kursanci oprócz wiedzy teoretycznej zdobywają przydatne umiejętności, które pomogą im rozwinąć się na ścieżce przyszłej kariery.

Future Collars zapewnia doświadczonych mentorów/instruktorów nie tylko podczas zajęć. Mentorzy są dostępni dla uczestników na czacie oraz podczas konsultacji. Na autorskiej platformie znajdują się materiały do zajęć oraz nagrania z lekcji. Co więcej platforma pozwoli uczestnikom śledzić ich progres. Zaś po ukończonym kursie, uczestnicy otrzymają pomoc w znalezieniu pracy i wsparcie w rekrutacji.

W ramach współpracy w Czechach, Słowacji oraz Irlandii, Future Collars zapewni bootcampy przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i tych, którzy już zaczęli swoją przygodę z branżą IT. Szkolenia będą otwarte także dla osób, które wcześniej miały do czynienia z technologią lub wykazują predyspozycje do pracy w sektorze IT.

 

Program obejmuje wsparcie informacyjne i doradcze, a w szczególności:

  • Specjalistyczny test predyspozycji IT Talent Profile
  • Doradztwo w zakresie wyboru odpowiedniego bootcampu
  • Wsparcie w zakresie poruszania się po rynku pracy
  • Dostęp do specjalistycznego kursu j. angielskiego firmy Eklektika

 

Dążymy do wzmocnienia pozycji naszych pracowników, zapewniając im dostęp do edukacji i szkoleń, których potrzebują, aby rozwijać swoją karierę, niezależnie od tego, czy będą robić to w Amazon, czy w innym miejscu. W tym celu stworzyliśmy sieć partnerską zewnętrznych edukatorów i pracodawców zaangażowanych w zapewnianie doskonałej edukacji, zasobów pośrednictwa pracy i ciągłego ulepszania doświadczenia – powiedziała Tammy Thieman, globalna dyrektor Amazon Career Choice. Dotychczas w programie Career Choice wzięło udział ponad 150 000 pracowników Amazon na całym świecie. Widzimy, w jakim stopniu może to zmienić ich życie.”

 

RESKILLING TO SŁUSZNA DROGA

W dzisiejszej konkurencyjnej rzeczywistości, firmy inwestują w programy przekwalifikowania, aby rekrutować i zatrzymywać największe talenty. Podnoszenie kwalifikacji pracowników i umożliwianie im pracy na nowych, przyszłościowych stanowiskach jest strategiczną odpowiedzią na problemy związane z dostępem do specjalistów IT.

Amazon jako jedna z pierwszych firm doceniła reskilling i  upskilling. Jest świadoma, że jest to niezwykle efektywne narzędzie, które pomaga organizacjom i pracownikom osiągnąć coraz większy potencjał. Nie czekają na żadne regulacje, których oczywiście brakuje, sami wypracowują rozwiązania. Wyprzedzają system – mówi Beata Jarosz, CEO Future Collars

Misją Future Collars jest zapewnienie wysokiej jakości edukacji wszystkim osobom, które chcą doskonalić swoje umiejętności i rozwijać karierę.

Jesteśmy dumni, że odegraliśmy znaczącą rolę w przekwalifikowaniu pracowników Amazon w Polsce w ramach programu Career Choice i cieszymy się, że możemy rozszerzyć tę samą możliwość na pracowników firmy w Czechach, na Słowacji i Irlandii – mówi Adrian Siemieniak, Business Development Manager, Future Collars.