Biznes

Jakich drobiazgów promocyjnych użyć, aby marka stała się rozpoznawalna? Na jakie rozwiązania postawić, aby zyskać wiernego klienta?

Naczynia, breloki, t-shirty, pisaki i tego typu przedmioty wzbogacone nazwą handlową firmy stanowią jeden ze sposobów promowania firm. Stanowi to jedną ze sprzedażowych praktyk psychologicznych. Zadaniem tego typu prezentu jest wywołanie poczucia wdzięczności w obdarowanym. Poza oczywistym wywołaniem pozytywnego skojarzenia zbudować ma ochotę odwdzięczenia się nadawcy. Dzięki takiemu mechanizmowi logo oraz nazwa marki zapadają w pamięć przyszłym klientom. Przyczynia się to też do tego, że konsument chętniej będzie powracał do firmy, która coś mu już dała. Dzieje się to podświadomie. Trzeba jednak pamiętać, aby nie zasypywać odbiorcy zbyt wielką ilością podarunków. Może to zostać zrozumiane jako nękanie, co da przeciwny skutek od zamierzonego.

 

Pojawia się pytanie jakie podarunki wybrać? Najpopularniejsze są długopisy, smycze oraz kubki. Niektóre firmy stawia na kalendarze książkowe lub zeszyty. Ostatnimi czasy najmodniejsze są płócienne reklamówki oraz plecaki wzbogacone logo firmy bądź jej hasłem reklamowym. Jest to o tyle bardziej trafne rozwiązanie, że jest w stanie dotrzeć do większej rzeszy odbiorców. Zauważyć je mogą poza obdarowywanymi, także przechodnie osoby, która taką torbę eksponuje.

Gadżety reklamowe to również słodkie poczęstunki takie jak ciasteczka, czekolady oraz cukierki. Wystarczy jedynie zamienić pierwotne opakowanie nazwą marki. Pomysłów jest dużo. Znakomitym pomysłem będą też luksusowe trunki także opatrzone logotypem.

Można postawić na także bardziej ekskluzywne produkty. Należą do nich luksusowe parasole, luksusowe pióra, skórzane paski i torebki, noże, szykowne przyborniki.

 

Pozostaje zastanowić się jak wyselekcjonować skuteczny gadżet?

Najistotniejsze jest wziąć pod uwagę funkcjonalność konkretnej rzeczy. Nie chodzi tylko o to, żeby odbiorca dostał cokolwiek z nazwą marki, ale także, żeby z tego korzystał. Częste zerkanie na coś zaostrza obraz tego narzędzia, a co za tym idzie firmy, której logo tam widnieje. Najbardziej trafne prezenty mają nie tylko cieszyć oko odbiorcy, ale również poprzez użyteczność w codziennym życiu dobrze wpływać na skojarzenia powiązane z firmą.

Kolejną z istotnych cech jest to, żeby rzecz była solidnie wykonany. Coś co uszkodzi się niedługo po otrzymaniu nie stanowi dobrej promocji dla firmy. Wręcz przeciwnie, zostanie skojarzone  ze złą jakością. Nikt nie będzie chętny wrócić do firmy, która niedobrze mu się kojarzy. Dlatego warto przetestować osobiście produkt, który zostanie rozesłany dalej.

Świetnie byłoby gdyby gadżet wyróżniał się na tle konkurencji. W tym miejscu postawić należy na wyjątkowość. Niech to będzie coś niespotykanego. Co wybrać? Niech to nie będzie zwykłe logo. Może jakieś zabawne zdanie? Może nietypowa grafika? Pomysłów jest niesamowicie dużo. Powinno to być coś czego w codziennym życiu nie spotykamy na każdym kroku.

We wcześniejszej części artykuły wyodrębnione upominki typu kubki, torby, koszulki oferują dużą powierzchnię, na której można dokonać zabawnego nadruku, który zapadnie w pamięci na długo. Może również sprowokuje odbiorcę do zapoznania oferty marki i zostania stałym klientem na na lata. W naturze ludzkiej leży potrzeba bycia obsypywanym podarunkami.  Niewiele osób nie lubi takiej formy zachęcania do czegoś. Warto więc trzymać rękę na pulsie i nieustannie zaskakiwać klientów. Przede wszystkim w współczesnych czasach, kiedy konkurencja jest ogromna. Trzeba cały czas planować nowe kampanie promocyjne aby nie zniknąć w czeluściach przesyconego.

Można również postarać się wybadać czego dokładnie chcą klienci naszej marki. Można to uczynić podczas targów, wydarzeń branżowych. Zresztą, na takich targach też można odróżnić się od konkurencji. Pomocne okażą się na przykład kolorowe baloniki nawiązujące do firmy.

Jak pokazuje tekst pomysłów wpływających na popularność firmy jest dużo. Tym co ogranicza jest jedynie wyobraźnia. A kreatywność jest niezwykle ważna w świecie walki o bycie najlepszym na rynku.

Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze gadżetów reklamowych dla swojej firmy zapraszamy Cię na stronę tddesign.pl – dostarczamy gadżety reklamowe w całej Polsce.