Inne

Jakie efekty zapewnia depilacja laserowa?

Depilacja laserowa na obecnym rynku kosmetycznym stanowi najlepsze rozwiązanie dla osób chcących pozbyć się niechcianego owłosienia na stałe. Najlepsze rezultaty widoczne są w przypadku ciemnych oraz gęstych i mocnych włosków. Dlaczego warto zdecydować się na depilację laserową oraz jakie efekty przynosi? Oto wskazówki.

 

Depilacja laserowa – czym dokładnie jest?

Depilacja laserowa należy do najskuteczniejszych zabiegów przyczyniających się do redukcji owłosienia na całym ciele. Dzięki zastosowaniu skupionej wiązki światła depilacja laserowa prowadzi do trwałej redukcji owłosienia, dzięki czemu gwarantuje efekty gładkiej oraz zdrowej i zadbanej skóry na lata.

 

Technologia jaką jest laser diodowy Mediostar Next Pro niemieckiej marki Asclepion wykorzystuje dwie wiązki światła o długości 810 i 940 nm, które wzajemnie się uzupełniają. Kosmetolog wykonując zabieg sprawia, że wiązka światła w kontakcie ze skórą przekształca się w energię cieplną, która prowadzi do zjawiska termicznego uszkodzenia cebulek włosów, odpowiedzialnych za proces ich wzrostu. Dzięki temu zjawisku zyskujemy trwałe efekty redukcji włosów jednocześnie wpływając w pozytywny sposób na kondycję oraz wygląd naszej skóry.

 

Warto podkreślić, że depilacja laserowa w Warszawie i Wrocławiu nie tylko przyczynia się do redukcji niechcianego owłosienia, ale również korzystnie wpływa na stan naskórka w miejscach takich jak nogi, pachy czy bikini. W tych właśnie częściach ciała bardzo często dochodzi do problemów takich jak zjawisko wrastania włosów, zapalenia mieszków włosowych czy często powstających podrażnień po tradycyjnych metodach depilacji. Głównym powodem warunkującym tego rodzaju defekty są włosy, których częste golenie prowadzi do nieestetycznych oraz bolesnych zmian.

 

Wskazania

ciemne, wyraźnie widoczne włoski;

 

podrażnienia skóry w wyniku depilacji metodami tradycyjnymi;

 

zapalenia mieszków włosowych;

 

wrastające włoski;

 

hirsutyzm.

 

 

Przeciwwskazania

mocno opalona skóra;

 

ciąża;

 

nowotwory;

 

choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry;

 

samoopalacz, bronzery;

 

włosy siwe;

 

zaburzenia krzepliwości krwi;

 

epilepsję (padaczka);

 

metalowe implanty w organizmie;

 

karmienie piersią;

 

choroby autoimmunologiczne;

 

zaburzenia hormonalne;

 

tatuaż (w miejscu zabiegu);

 

makijaż permanentny, botoks, kwas hialuronowy (w miejscu zabiegu);

 

mocne peelingi skóry;

 

bliznowce;

 

cukrzyca;

 

żylaki (zaawansowane stadium).

 

 

Wskazówka

Aby cieszyć się gładką oraz zadbaną skórą na całym ciele zaleca się wykonać serię zabiegów depilacji laserowej obejmującej 6-8 wizyt, które przeprowadza się co 4-6 tygodni. Przygotowanie do zabiegu depilacji laserowej jest bardzo istotne, obejmuje bowiem ogolenie miejsc poddawanym zabiegom na dzień przed planowaną wizytą w salonie.

 

Podsumowanie

Depilacja laserowa to bez wątpienia najskuteczniejsza metoda redukcji niechcianego owłosienia. Seria zabiegów wykonana w regularnych odstępach czasu uwalnia od codziennego golenia, a także często występujących defektów skórnych, które są bezpośrednio z powiązane z ich obecnością.