Wiadomości

Masterclass Leadership konferencja pod patronatem Personnel Service

Ponad stu europejskich liderów biznesu i nauki spotka się w październiku w Castel Gandolfo, by zmierzyć się z najważniejszymi pytaniami XXI wieku. Zastanowią się m.in. nad tym, jak w dobie sztucznej inteligencji, gwałtownych przemian społecznych, przygotować się do wyzwań przyszłości. Od odpowiedzi, jakie świat udzieli na te pytania, zależy przyszłość nas wszystkich. Przedstawiciele NASA, Oxford University i Vatican Observatory wezmą udział w „Masterclass Leadership”. Z uczestnikami spotka się Papież Franciszek. Personnel Service jest partnerem tego wydarzenia.


Główną ideą programu „Masterclass Leadership” jest poszukiwanie odpowiedzi na najważniejsze pytania XXI wieku z tematem przewodnim: „Koniec ludzkości czy odrodzenie?”. Liderzy biznesu, ekonomii, nauki podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem już 22-25 października 2023 r. w Castel Gandolfo w Rzymie.

Biznes to ludzie, a tym samym ogromna odpowiedzialność, czego mamy świadomość. Dlatego jako Personnel Service chętnie wspieramy i uczestniczymy w inicjatywach, które pomagają przedsiębiorcom wyjść poza strefę zysku i skupić się też na ideach. Każda firma powinna przyjrzeć się na jakich fundamentach buduje swoją wartość oraz relacje, czy działa zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i sprawiedliwości społecznej. To kluczowe zwłaszcza teraz w dobie dynamicznych, nieodwracalnych zmian, za którymi jako ludzie musimy podążać. Masterclass Leadership w Castel Gandolfo jest świetną okazją do spotkania i rozmowy o rozwoju oraz kluczowych ideach – mówi Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service, firmy, która wspiera inicjatywę „Masterclass Leadership”.

W 3-dniowym wydarzeniu wezmą udział m.in. Tomas Sedlacek, ekonomista, autor „Ekonomia dobra i zła”, Stefano Bartolini, ekonomista z University of Siena, kard. Mario Grech, przedstawiciel Watykanu, Alex Przegalińska, ekspert AI, Harvard oraz Uniwersytetu Leona Koźmińskiego, Miron Mironiuk, startup, unicorn z Singapuru, Lucio Antonelli, Dyrektor Obserwatorium Astronomicznego w Rzymie, Krzysztof Meissner, fizyk oraz Artur Chmielewski, inżynier NASA. Jednym z prelegentów będzie też AI.

W pierwszym dniu liderzy przyjrzą się światowym trendom idei – co na nas wpływa, co nami rządzi? Alex Przegalińska uważa, że „Ludzie kochają AI albo się jej boją”. Natomiast Miron Mironiuk, praktyk biznesu, twierdzi, że sztuczna inteligencja stanie się niezbędną częścią globalnego rynku i życia codziennego. Czy Elon Musk nie przesadza twierdząc, że AI jest potencjalnie groźniejsza od bomb atomowych?

Drugiego dnia prof. Krzysztof Meissner, związany z CERN oraz Lucio A. Antonelli, dyrektor Obserwatorium Astronomicznego w Rzymie, przedstawią jak odkrycia naukowe z najbliższych latach zmienią nasze życie. W jaki sposób wykorzystać je w biznesie. Prof. Meissner uważa, że AI nie jest w stanie posiadać samoświadomości, jednak doprowadzi do ogromnego rozwoju technologicznego.

W trzecim dniu tematyka będzie związana z ekonomią. Tomas Sedlacek opowie o „Ekonomii dobra i zła”, natomiast Kate Raworth o tym, że w inwestowaniu powinno się myśleć o tym, jak ekonomiczna decyzja wpłynie na kolejne siedem pokoleń. Prof. Bartolini poprowadzi wykład o ekonomii szczęścia, bowiem jesteśmy coraz bogatsi, za to zestresowani, pogrążeni w depresji, na skraju katastrofy klimatycznej.  

Tegoroczne wydarzenie jest kontynuacją poprzednich edycji „Masterclass Leadership” z NASA (2021) oraz o AI z humanoidalnym robotem Sophia (2022). Edycje te w wersji online zgromadziły 23 tys. uczestników ze 114 krajów, reprezentujących 95 światowych uniwersytetów, firm i globalnych organizacji.

Organizatorem wydarzenia jest CTN Foundation, natomiast partnerami NASA, Obserwatorium Watykańskie i Oxford University. Partnerem biznesowym jest Personnel Service.

Program oraz rejestracja: masterclassleadership.org.