Nowe Technologie

Nowy system izolacji PAROC Hvac BlackCoat

Minęły już czasy, gdy głównym kryterium wyboru izolacji technicznych były wyłącznie ich parametry robocze. Dziś zwraca się również uwagę na prosty, eliminujący ryzyko błędu montaż, a także wizualny aspekt wykończenia instalacji. Nowy system izolacji PAROC Hvac BlackCoat to efektywne i efektowne zarazem rozwiązanie, które wyróżnia się na wszystkich tych polach.


 

PAROC Hvac BlackCoat to kompletny system przeznaczony do izolacji termicznej, akustycznej, przeciwkondensacyjnej oraz przeciwpożarowej okrągłych i prostokątnych kanałów i urządzeń wentylacyjnych. Wyróżnikiem rozwiązania jest specjalne, matowe pokrycie aluminiowe w kolorze czarnym, które zapewnia eleganckie i dyskretne wykończenie instalacji – bez żadnych dodatkowych prac i bez generowania dodatkowych odpadów na placu budowy.

 

Z uwagi na wysoki opór dyfuzyjny pary wodnej (MV2), paroszczelne pokrycie mat izolacyjnych zapobiega wykraplaniu się wilgoci zarówno na wewnętrznej, jak i zewnętrznej powierzchni kanałów. Jeśli dodamy do tego skuteczną izolacyjność akustyczną przed dźwiękami generowanymi przez pracujące instalacje oraz wysoką klasę reakcji na ogień A2-s1,d0 dla całego systemu, otrzymujemy wszechstronne, skuteczne i eleganckie zabezpieczenie dla instalacji budynkowych.

 

Pewność w systemie

Co istotne, gotowe wykończenie izolacji przekłada się nie tylko na efektowny wygląd oraz znaczą oszczędność czasu na placu budowy, lecz także na pewność parametrów technicznych izolacji.

 

– Brak konieczności malowania, jak w przypadku standardowej izolacji, oznacza że projektant i wykonawca nie muszą martwić się o ewentualną zmianę właściwości termicznych, ogniochronnych czy przeciwkondensacyjnych izolacji – wyjaśnia Paweł Stankiewicz, ekspert firmy Owens Corning PAROC.

 

Na bardzo dobre właściwości systemu wpływa również optymalne dopasowanie wszystkich wchodzących w jego skład elementów. PAROC jako jedyny producent na rynku oferuje bowiem całościowy system, na który składają się: mata termoizolacyjna, taśma montażowa, izolowane gwoździe odwrotne do zgrzewania, zgrzewarka, nóż do cięcia izolacji oraz specjalne kaptury z tworzywa sztucznego do zabezpieczania palet w czasie transportu i składowania.

 

Zastosowanie systemowego rozwiązania umożliwia uzyskanie spójnej, szczelnej i nieprzepuszczającej pary wodnej powłoki, która dodatkowo eliminuje ryzyko mostków termicznych. Z uwagi na niski współczynnik przewodzenia ciepła w 40°C (λ10 = 0,038 W/mK), rozwiązanie skutecznie ogranicza straty energii z instalacji.

 

Efektowne wykończenie instalacji przy mniejszym nakładzie pracy? Łatwiejszy montaż, a przy tym większa pewność parametrów? Wszystko to zapewnia nowy, kompleksowy system PAROC Hvac Lamella Mat BlackCoat