Inne

Offroad w Polsce stanie się bezpieczny, dzięki inwestycji

Dla fanów jazdy terenowej, zarówno amatorów jak i profesjonalistów, powstaje w Polsce pierwszy obiekt offroad, w którym będzie można realizować motoryzacyjną pasję w bezpieczny sposób. Kompleksowe rozwiązania pozwalają na testy aut w zależności od poziomu zaawansowania i umiejętności terenowych kierowcy. Otwarcie już wiosną tego roku.


 

W okolicach Góry Kalwarii, przy węźle komunikacyjnym dróg 50 i 79 powstaje Poligon4x4 Offroad Park, teren ma ponad 10 hektarów i posiada przygotowaną infrastrukturę do jazdy offroad. W Europie jest kilka takich miejsc, jednak w Polsce będzie to pierwszy obiekt z tak dobrze przemyślaną i zagospodarowaną przestrzenią. Jest on tworzony we współpracy z licencjonowanymi instruktorami sportów samochodowych i zawodowymi kierowcami. Jego głównym założeniem jest wprowadzenie nowych, wyższych standardów jakości oraz bezpieczeństwa na rynku obiektów offroadowych. Poligon4x4 Offroad Park składać się będzie z trzech niezależnych części – największego w Polsce Toru Prezentacyjno-Treningowego oraz Trasy Offroad i Toru Quadowego.

 

Tor Prezentacyjno-Treningowy będzie odpowiedzią na potrzeby branży automotive. To idealna przestrzeń do testów pojazdów, jak i poszczególnych systemów motoryzacyjnych oraz doskonałe miejsce do prezentacji modeli aut przez dealerów samochodów, jak i dla kierowców, chcących rozwijać swoje umiejętności. Będzie składał się z placu manewrowego i 20 modułów (o długości 50 do 100m każdy), m.in: wykrzyży, basenów, trawersów, czy podjazdów o wysokości ok. 15m z pochyleniami sięgającymi 60%. W ramach Trasy przewidziane są trzy Strefy Freeride, które sprawiają, że 4 km to minimalna odległość, którą będzie można pokonać. Strefy różnią się od siebie poziomem trudności oraz nawierzchnią. Różnorodność trasy pozwala na przejazd zarówno SUVami, Crossoverami, jak i autami terenowymi. Trzecią częścią Poligon4x4 Offroad Park będzie Tor Quadowy, który będzie składał się z nitki szkoleniowej o długości 430 m oraz dwóch nitek zaawansowanych o długościach 870 i 920 m. Amplituda wzniesień wyniesie 9 m, a czas na pokonanie jednego okrążenia od 3 do 6 minut. 

 

Zainteresowanie sprawdzaniem siebie w prowadzeniu aut terenowych w trudnych i wymagających warunkach jest bardzo duże. Jak widzimy sprzedaż tego typu rozrywek w kategorii motoryzacja w naszym serwisie Prezentmarzeń to aż 40%. Uznaliśmy, że tego typu obiekty są potrzebne, szczególnie, aby realizować  motoryzacyjną pasję w bezpieczny sposób. Tor powstaje z myślą o szerokim zastosowaniu. Branża Automotive, dealerzy mogą tu przeprowadzać testy i prezentacje, agencje realizować eventy motoryzacyjne czy szkolenia. Chcielibyśmy, aby przygotowywany przez nas obiekt wyznaczał nowy kierunek w rozwoju branży offroadu w Polsce – mówi Grzegorz Rożalski, inicjator i współtwórca projektu Poligon4x4 Offroad Park, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

 

Tor skonstruowany jest w taki sposób by mógł zapewnić powtarzalne warunki gdzie można jeździć po wielu przeszkodach, imitujących różne sytuacje, które mogą pojawić się na drodze czy bezdrożach.

 

Odwzorowane są warunki takie jak w terenie, dlatego np. zawodnicy startujący w zawodach będą mogli przetestować wprowadzane w pojazdach modyfikacje. Możliwość realizacji motoryzacyjnych przygód na terenie kompleksowego obiektu, jakim będzie Poligon4x4, dedykowanego jeździe offroad zarówno samochodami, quadami, motocyklami jak również pojazdami UTV, otwiera nowe możliwości przed miłośnikami offroadu w Polsce.