Biznes

Personnel Service „Rzetelnym Pracodawcą 2022”

Podczas Gali IX Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie, firma Personnel Service S.A., oferująca kompleksowe działania w obszarze HR, otrzymała statuetkę „Rzetelny Pracodawca 2022”. Spółka Personnel Service na co dzień zajmuje się rekrutacją i zatrudnianiem pracowników głównie z Ukrainy, ale również Polski oraz Azji na potrzeby pracodawców w Polsce i Europie.


 

– Nagroda „Rzetelnego Pracodawcy 2022” jest dla nas szczególnym wyróżnieniem z dwóch powodów. Po pierwsze, to dla nas istotne, że przy dynamicznym rozwoju oferty i skali działania, utrzymujemy najwyższy standard jakości. Bierzemy na swoje barki dużą odpowiedzialność, bo często całe działy HR firm i chcemy to robić jak najlepiej. Po drugie, „Rzetelny Pracodawca 2022” podkreśla międzyludzki aspekt naszej codziennej aktywności. Zatrudniliśmy już setki osób, które otrzymały dzięki nam pracę, często też zakwaterowanie czy wyżywienie, a nawet nowe miejsce do życia na stałe. To tak naprawdę setki tysięcy indywidualnych historii, które wspólnie z każdym pracownikiem tworzymy – podkreśla Krzysztof Inglot, założyciel Personnel Service S.A.

 

Nagroda „Rzetelny Pracodawca 2022” wręczana jest podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, interdyscyplinarnej imprezy gospodarczej, która gromadzi przedstawicieli największych firm z całej Polski. Tegoroczne spotkanie, które odbyło się 14 i 15 listopada, poruszało tematykę m.in. innowacyjności w gospodarce, zrównoważonego rozwoju, energetyki, rozwoju przemysłu czy samorządności. Wieczorną galę uświetnił występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Krakowskiej przy współudziale finalisty Konkursu Piosenki Eurowizji Krystiana Ochmana.

 

Wsparcie HR na trudne czasy

Grupa Personnel Service to jeden z liderów rozwiązań HR na polskim rynku. Spółka od wielu lat rozwija ofertę kompleksowego outsourcingu procesów HR, w tym rekrutacji do pracy stałej, czasowej oraz na stanowiska specjalistyczne. W gronie klientów firmy są przedsiębiorstwa z branży automotive, przemysłu ciężkiego czy producenci sprzętu RTV/AGD. Personnel Service rekrutuje pracowników z Polski i z zagranicy, działając na terenie Ukrainy, Niemiec, Francji, Belgii, Holandii oraz Finlandii. Firma wspiera kandydatów do pracy kompleksowo, od etapu rekrutacji, po onboarding oraz stałą opiekę w trakcie trwania kontraktu.

 

Po wybuchu wojny w Ukrainie firma zaangażowała się w pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów poprzez liczne działania, w tym m.in. wysłano rekrutobusa na polsko-ukraińską granicę, gdzie mogły odpocząć matki z dziećmi, od marca br. podniesiono lub uzupełniono kwalifikacje ponad 1815 pracowników, zmieniono proporcje zatrudnienia kobiet i mężczyzn w firmach, z którymi Personnel Service współpracuje – wcześniej zatrudniano ok. 55 proc. mężczyzn i 45 proc. kobiet. Aktualnie kobiety stanowią 60 proc. a mężczyźni 40 proc, podjęto współpracę z Ambasadą Ukraińską, pomagając jej znaleźć centra logistyczne, zorganizowano miejsca w żłobkach i przedszkolach wspólnie z Urzędem Miasta we Wrocławiu oraz Łodzi, uruchomiono przychodnię medyczną dla Ukraińców, w której personel medyczny jest ukraińskojęzyczny. Do tego, centrum medyczne Personnel Medic pomaga personelowi z Ukrainy pozyskać bezpłatnie zgodę na wykonywanie zawodu lekarki/rza, pielęgniarki/rza.

 

***

Personnel Service S.A. to spółka wyspecjalizowana w rozwiązaniach HR. Główne obszary działania to rekrutacje pracowników z Ukrainy na potrzeby pracodawców w Polsce, outsourcing, praca tymczasowa, a także rekrutacje stałe i specjalistyczne dla branż IT i medycyna. Personnel Service współpracuje z przedsiębiorstwami z wielu sektorów, w tym z automotive, RTV/AGD i przemysłu ciężkiego. Spółka posiada własny dział legalizacji w Polsce, liczne oddziały na Ukrainie, działa również w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii oraz Finlandii.