Biznes

Popularność sztucznej trawy

Zawsze zielony trawnik to marzenie wielu osób, które można szybko spełnić. Wystarczy kupić sztuczną murawę na rolce, zamontować w dowolnym miejscu i gotowe. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i na boisku piłkarskim lub innym obiekcie sportowym. Pomimo tego że murawa jest sztuczna, to do złudzenia przypomina naturalną trawę.

Z czego wynika popularność sztucznej trawy?

Założenie trawnika może być niezwykle łatwe, szybki i tanie. Jeśli komuś marzy się piękna murawa, to idealnie sprawdzi się sztuczna trawa ogrodowa. Kupuje się ją najczęściej w rolce, wystarczy dociąć potrzebny wymiar, przykleić i na tym koniec. Jest ona niezwykle odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Może być stosowana na zewnątrz, nie ulegnie zniszczeniu na skutek działania skrajnych temperatur, a łatwa pielęgnacja to kolejna zaleta. Sztuczna trawa do ogrodu jest porównywalna do wykładziny. Można pozbyć się zanieczyszczeń z niej za pomocą zwykłego odkurzacza. Pomocna będzie również myjka wysokociśnieniowa. Potraktowanie syntetycznej murawy wodą pod ciśnieniem sprawi, że znikną z niej wszystkie zabrudzenia. Nie trzeba sięgać po specjalistyczną chemię. Niskie koszty utrzymania to ogromna zaleta sztucznej trawy, nie ma potrzeby marnowania czasu i pieniędzy na rozmaite zabiegi pielęgnacyjne, nawożenie, podlewanie i odchwaszczanie. Każdy będzie zadowolony, jeśli wybierze to praktyczne rozwiązanie.

 

Z czego powstaje syntetyczna murawa?

Do wyboru są dwa podstawowe rodzaje sztucznej trawy ogrodowej, czyli trawy boiskowe, głównie do obiektów sportowych oraz trawy krajobrazowe. Te drugie charakteryzują się wysokimi walorami estetycznymi, idealnie nadają się na taras, do ogrodu i na balkon. Sztuczna murawa powstaje głównie z polietylenu lub polipropylenu ze względu na wysoką wytrzymałość tych materiałów, niepodatność na uszkodzenia mechaniczne. Z montażem syntetycznej murawy poradzi sobie każdy, nie ma w tym niczego skomplikowanego. Można dopasować go idealnie do dowolnej nawierzchni, niezależnie od metrażu i kształtu. Swoje początki sztuczna trawa ma w Stanach Zjednoczonych, pojawiła się w drugiej połowie XX wieku. Opracował ją amerykański naukowiec. Pierwotnym przeznaczeniem syntetycznej trawy były boiska piłkarskie.

Jako że naturalna murawa szybko ulegała zniszczeniu przy intensywnym użytkowaniu, to konieczne stało się opracowanie jakieś alternatywy. Tak powstała syntetyczna Trawa, która początkowo nie była jednak idealna, trzeba było wprowadzić różne poprawki, aby uzyskać produkt wysokiej jakości, odporny na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Przełom miał miejsce pod koniec XX wieku, gdy użyto nowoczesnych technologii. Tak powstała trawa trzeciej generacji, którą stosuje się do dnia dzisiejszego. Znajduje się ona na elastycznym podkładzie, a za dodatkową warstwę zabezpieczającą służy lateks. W zależności od użytego rodzaju włókna, sztuczna murawa może być z pojedynczych pasemek lub ponacinanej i skręconej taśmy. Ogromny wybór sztucznej trawy ma w swojej ofercie sklep https://trawa-krajobrazowa.pl/.