Pozostałe

Powrót z wakacji do czystego domu? Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom – to możliwe!

Udany urlop to nie tylko zwiedzanie nowych miejsc, ale przede wszystkim beztroska i wolność od codziennych obowiązków, również tych domowych. A gdyby ten odpoczynek od domowych prac można było przedłużyć nawet po powrocie do domu, a nawet ułatwić sobie sprawę na co dzień? Z tymi nowoczesnymi technologiami to możliwe


Mieszkanie jest odkurzane, a my cieszymy się urlopem!

Wyobraźmy sobie, że wróciliśmy z wakacji, otwieramy drzwi do swojego mieszkania, a tam widok idealnie czystej, lśniącej podłogi. Teraz, dzięki aplikacji SmartThings [1], jest to możliwe.  Pozwala ona na  zdalne sterowanie odkurzaczem Jet Bot AI+, i śledzenie jego pracy. Możemy uruchomić bądź zatrzymać urządzenie, zmienić moc ssania, ustalić harmonogram odkurzania, a nawet sprawdzić, wskazać dokładnie gdzie powinien posprzątać. Dzięki funkcji Select & Go zaplanujemy pracę urządzenia, wybierając do odkurzenia jedno lub kilka pomieszczeń. Co więcej, możemy także definiować wirtualne strefy Bez Dostępu lub wysłać odkurzacz w konkretne miejsce. Po zakończeniu sprzątania robot automatycznie powróci do stacji czyszczącej, która usunie z pojemnika kurz. Tym samym, gdy wrócimy z urlopu, czekać na nas będzie wysprzątane mieszkanie i opróżniony już, gotowy do kolejnych porządków Jet Bot AI+. Powrót do domu jest jeszcze bardziej komfortowy, dzięki temu, iż przez cały urlop mogliśmy zdalnie obserwować, co dzieje się w domu, dzięki wbudowanej w urządzenie kamerze.

Świeże powietrze zaraz po wejściu do domu

Kurz gromadzi się w bardzo szybkim tempie i negatywnie wpływa na jakość powietrza w domu. Nawet jeśli mieszkanie pozostaje przez dłuższy czas zamknięte to kurz i tak gromadzi się w domu, a jakość powietrza może się pogarszać. Dlatego też warto zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza, którym nie tylko możemy zarządzać z poziomu smartfona, ale także ustawić harmonogram pracy urządzenia. Tak, aby na bieżąco ograniczać osadzanie się kurzu na meblach.

Takie właśnie są oczyszczacze od Samsung. Dzięki aplikacji SmartThings [2] sprawdzimy poziom zanieczyszczenia powietrza w naszym domu w dowolnym momencie i z każdej lokalizacji.

Oczyszczacze powietrza Samsung usuwają aż do 99,97% [3] zanieczyszczeń. Każdy z filtrów odpowiada za usuwanie innych rodzajów zanieczyszczeń. Najpierw filtr wstępny, który zatrzymuje większe cząsteczki kurzu, pyłki i sierść zwierząt. Kolejny, filtr węglowy eliminuje niebezpieczne gazy i lotne związki organiczne, w tym formaldehyd oraz nieprzyjemne zapachy, detergenty, tlenek węgla, opary kuchenne, dym [4]. Kluczowy dla alergików jest niezwykle precyzyjny filtr ultradrobnego pyłu, który usuwa do 99,97% mikroskopijnych cząsteczek pyłu o wielkości 0,26 ㎛, takich jak roztocza, zarodniki pleśni i bakterie. Wyłapuje też molekuły smogu PM1,0: PM2,5 i PM10.

W tak przygotowanej przestrzeni możemy swobodnie powracać do pourlopowej rzeczywistości bez stresu, oddychając przyjemnie czystym powietrzem.

Pralka, która sama dobiera program

Rozpakowanie walizki i wypranie ubrań to często pierwsza czynność, którą wykonujemy po powrocie do domu. Segregowanie prania to jedna z niezbędnych czynności, jakie musimy wykonać przed wybraniem programu. A gdyby tak móc resztę zlecić naszej pralce, mając pewność, że sama dobierze program oszczędzający nie tylko energię, ale także czas, wodę i detergent? Takie możliwości daje Program Pranie optymalne AI w pralkach Samsung. Za pomocą precyzyjnych czujników dostosowuje długość programu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy.

Nie musimy się martwić o to, czy wybraliśmy odpowiedni program i zastanawiać się, czy dobrze odmierzyliśmy ilość płynu do prania. Program Pranie optymalne AI pozwala więc zoptymalizować zużycie zasobów z korzyścią dla środowiska, a wygoda tego rozwiązania jest nie do przecenienia [5].

Suche pranie w mniej niż 2 godziny

Jeśli chcemy jak najszybciej odłożyć czyste ubrania na półkę, nie zajmować przestrzeni suszarką stojącą  i cieszyć się wolnym popołudniem lub wieczorem – warto wybrać odpowiedni program suszenia. Szczególnie jeśli wróciliśmy z rodzinnych wakacji i mamy do wyprania kilka walizek.

Innowacyjne suszarki QuickDriveTM mają inteligentne programy, które odpowiadają na potrzeby współczesnych rodzin. Tryb Super Szybki gwarantuje intensywne suszenie w zaledwie 81 minut. Tryb Eco to z kolei suszenie w niskiej temperaturze, co zapewnia oszczędność energii. Urządzenie wyposażone zostało także w technologię pompy ciepła, która zamiast grzałki do podgrzania powietrza wykorzystuje gaz jako czynnik termiczny. Rozwiązanie to pozwala suszyć ubrania w niższej temperaturze, co chroni tkaniny i gwarantuje oszczędność energii elektrycznej.

Z pomocą tych technologii powrót do codziennych obowiązków po urlopie będzie nie tylko przyjemniejszy, ale również sprawi, że będziemy mogli wykorzystać pozostały czas na przyjemności.

[1] Aplikacja dostępna na urządzeniach z systemem Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung Account. Lista kompatybilnych urządzeń Samsung z aplikacją SmartThings na stronie https://www.samsung.com/pl/apps/smartthings/

[2] Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

[3] Na podstawie badań cząsteczek pyłu o wielkości 0,26µm w Narodowym Instytucie Testów w Korei.

[4] Testowany w modelu AX80K7580WFD w przypadku gazów toluenu, ksylenu, benzenu, etylobenzenu, styrenu i formaldehydu w Narodowym Instytucie Testowym w Korei.

[5] Dotyczy wybranych pralek.