Nowe Technologie

Procesor Samsung Exynos Auto V920 dla samochodów

Dostawy procesorów Exynos Auto V920 to pierwszy przypadek współpracy firm Samsung i Hyundai Motor Company w dziedzinie samochodowych układów scalonych. Ten 10-rdzeniowy procesor jest znacznie wydajniejszy od jego poprzedników jako procesor centralny (CPU), graficzny (GPU) i neuronowy (NPU). Przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i doznań użytkowników samochodów.


Firma Samsung Electronics Co. Ltd., światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii półprzewodnikowej, ogłosiła dziś, że jej najnowszy procesor samochodowy, Exynos Auto V920, został wybrany do stosowania w systemach informacyjno-rozrywkowych (IVI) nowej generacji firmy Hyundai, które mają zostać wprowadzone na rynek do 2025 r. Jest to pierwszy przypadek współpracy firmy Samsung w zakresie półprzewodników samochodowych z firmą Hyundai Motor Company, światowym liderem w dziedzinie mobilności.

 

– Cieszymy się z ten nowej współpracy i przewidujemy, że to partnerstwo jeszcze bardziej umocni naszą pozycję w motoryzacyjnej przestrzeni informacyjno-rozrywkowej – powiedział Jae Geol Pyee, Wiceprezes Wykonawczy ds. Sprzedaży i Marketingu z System LSI Business spółki Samsung Electronics. – Dzięki ścisłej współpracy z naszymi globalnymi klientami i partnerami ekosystemowymi będziemy nadal tworzyć najnowocześniejsze rozwiązania chipów samochodowych, które oferują bezpieczną i przyjemną mobilność. 

 

Exynos Auto V920 to procesor samochodowy trzeciej generacji firmy Samsung zaprojektowany dla zaawansowanych samochodowych systemów informacyjno-rozrywkowych. Dzięki znacznym ulepszeniom funkcjonalności procesorów centralnego, graficznego i neuronowego, model V920 zapewni optymalne wrażenia w pojeździe, umożliwiając wyświetlanie w czasie rzeczywistym najważniejszych informacji o jeździe, a także płynne odtwarzanie bogatych w grafikę treści wideo i gier na wielu wyświetlaczach.

 

Procesor V920 zawiera 10 najnowszych rdzeni Arm zoptymalizowanych pod kątem autonomicznej jazdy i jest 1,7 razy wydajniejszy niż procesory poprzedniej generacji. Dzięki zgodności z najszybszymi pamięciami LPDDR5, procesor V920 może efektywnie zarządzać nawet sześcioma wyświetlaczami o wysokiej rozdzielczości na desce rozdzielczej, systemami informacyjno-rozrywkowymi dla tylnych siedzeń oraz nawet 12 kamerami.

 

Wprowadzono znaczące ulepszenia w przetwarzaniu grafiki i zwiększono wydajność sztucznej inteligencji, poprawiając prezentację wizualną na wyświetlaczach i optymalizując interakcję kierowcy z informacjami w samochodzie. By zapewnić bogaty graficzny interfejs użytkownika, szybkość przetwarzania grafiki w procesorze V920 zwiększono dwukrotnie w porównaniu z jego poprzednikiem.

 

Dzięki zastosowaniu najnowszych rdzeni obliczeniowych procesor neuronowy jest 2,7 razy wydajniejszy od jego poprzedniej generacji. Dzięki temu, procesor V920 pozwala systemom samochodu efektywniej monitorować stan kierowcy i szybko oceniać warunki w otoczeniu, by jazda stała się jeszcze bezpieczniejsza.

 

Pozostając przy tym temacie, wbudowana w procesor V920 „wyspa bezpieczeństwa” – zgodna z wymaganiami Automotive Safety Integrity Level B (ASIL-B) – wykrywa usterki systemu informacyjno-rozrywkowego i zarządza nimi w czasie rzeczywistym.

 

Więcej informacji na temat produktów Samsung Exynos Auto można znaleźć na stronie https://semiconductor.samsung.com/processor/automotive-processor/.