Inne

Samsung – Czy technologia może pomóc nam w opiece?

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Czy wiecie, że w Polsce tych futrzaków żyje kilka milionów? I chociaż to zwierzęta, które lubią chodzić swoimi drogami, to jak każdy pupil wymagają opieki i uwagi. Jak się okazuje nowoczesne rozwiązania mogą nam w tym pomóc. Zgodnie z badaniem Pet Living , przeprowadzonym przez Samsung – aż 52% właścicieli zwierzaków w Europie uważa, że inteligentne technologie przyjazne dla zwierząt powinny być standardem w domach przyszłości.


 

Aż 63% Europejczyków uznaje swoje koty, psy, a także króliki czy papugi – za pełnoprawnych członków rodziny[1]. Nie dziwi więc fakt, że nasze zwierzaki często determinują sposób, w jaki toczy się życie domowe, a ich obecność w naszych domach ma wpływ na decyzje zakupowe właścicieli. Nie tylko te związane bezpośrednio z pupilem, jak np. karma, smaczki, zabawki, czy legowiska, ale także przyjaznych dla zwierząt technologii. Rozwiązania smart rozwijają się właśnie w tym kierunku,  aby zaspokajać potrzeby wszystkich domowników w takim samym stopniu.

 

Dom przyjazny dla zwierząt

Po izolacji związanej z pandemią wielu z nas powróciło do stacjonarnej pracy w biurze. To oznacza sporą zmianę dla naszych zwierzaków. W badaniu Pet Living, prawie połowa (46%) respondentów stwierdziła, że martwi się, kiedy ich pupile zostają same. Z pomocą przychodzą nowoczesne technologie smart home, które mogą pomóc w opiece. Jak pokazało badanie niemal połowa (48%) respondentów już z nich korzysta!

 

Samsung Jet Bot AI+ z funkcją opieki nad zwierzętami

Zwierzaki też mają swoje lepsze i gorsze dni. Zdarza się, że z powodu tęsknoty za opiekunem hałasują lub rozrabiają. Samsung Jet Bot AI+ to inteligentny robot sprzątający, który zadba nie tylko o perfekcyjny porządek w domu, ale również pomoże w zdalnej opiece nad zwierzętami. Dzięki trybowi Jet Live możemy podejrzeć swoich czworonogów z dowolnego miejsca. Tryb wykorzystuje przednią kamerę do transmisji obrazów wideo na żywo za pośrednictwem aplikacji Samsung SmartThings[2]. Dzięki temu możemy dowiedzieć się jak zwierzak spędza czas, czy już zjadł i czy wszystko w porządku. Natomiast funkcja „Zdalna opieka” umożliwia włączenie zwierzakowi muzyki lub filmu, aby czuł się dobrze przebywając w domu bez właściciela.

 

Szybsze sprzątanie to więcej czasu z naszym czworonogiem

Robot sprzątający Jet Bot AI+ poza pomocą w opiece nad naszymi czworonogami perfekcyjnie posprząta nasze mieszkanie. Urządzenie skanuje pomieszczenie, przygotowuje plan mieszkania i wyznacza najbardziej optymalną ścieżkę sprzątania. Najwyższej klasy technologia rozpoznawania obiektów pozwala na inteligentne odkurzanie. Robot porusza się z dużą precyzją, rozpoznając i klasyfikując nie tylko drobne przedmioty pozostawione na podłodze, ale także urządzenia i meble. Urządzenie zapewnia dokładne sprzątanie wokół dziecięcych zabawek, bez obaw o przypadkowe wciągnięcie, i zachowuje bezpieczną odległość od delikatnych elementów wystroju domu, takich jak na przykład wazony porcelanowe. Co więcej, funkcja Select & Go umożliwia zdalne zaplanowanie pracy robota sprzątającego, wybierając do uprzątnięcia jedno lub wiele pomieszczeń. Ponadto aplikacja może być także wykorzystywana do niestandardowego definiowania wirtualnych stref Bez Dostępu.  Najwyższej klasy technologia rozpoznawania obiektów pozwala na inteligentne odkurzanie, podczas którego drobne przedmioty na podłodze zostają sklasyfikowane i sprzątnięte lub – w przypadku styczności urządzenia ze zwierzęcymi nieczystościami – ominięte. Jednym słowem – Jet Bot odkurza, a my możemy iść na spacer z naszym pupilem.

 

Robot to duże ułatwienie w sprzątaniu mieszkania, ale każdy właściciel zwierzaka wie, że sierść lubi wnikać przede wszystkim w obicia mebli. Tutaj z pomocą przychodzi Samsung Bespoke Jet™. Łączy on w sobie dużą moc i efektywność z wygodą obsługi. Jednym z akcesoriów w które został wyposażony Bespoke Jet™ jest minielektroszczotkę Pet Tool, która skutecznie usuwa nawet drobną sierść z kanap, krzeseł, materacy czy też pościeli. Co więcej, Bespoke Jet™ Pet to odkurzacz zintegrowany ze stacją All-in-One, która dzięki technologii Air Pulse™ automatycznie usuwa zawartość pojemnika na kurz i  ładuje urządzenie. To również bardzo dobre rozwiązanie dla alergików, którzy nie mają styczności z kłębiącym się kurzem.

 

Czworonogi wprowadzają do naszego życia wiele radości i zabawy, a dzięki inteligentnym rozwiązaniom od Samsung, nasz dom będzie dla nich jeszcze bardziej przyjaznym miejscem.

 

O badaniu Pet Living:

Instytut Opinium przeprowadził na zlecenie Samsung badanie na reprezentatywnej próbie 6.501 właścicieli zwierząt – 2.000 z nich mieszkało w Wielkiej Brytanii, po 1.000 we Francji, Niemczech i Hiszpanii, 1.001 we Włoszech zaś 500 w Polsce. Ankieta została przeprowadzona w sześciu ww. krajach z wykorzystaniem opracowanej przez Opinium metodyki internetowej. Badanie odbyło się we wszystkich ww. krajach w okresie od 31 października do 7 listopada 2022 roku.

 

[1] Więcej o badaniu: Potrzeby zwierząt i domowników są równie ważne. Tak uważa trzech na pięciu Europejczyków. – Samsung Newsroom Polska

[2] Dostępne na urządzeniach z systemem Android od wersji 7.0 oraz iOS od wersji 10.0. Wymagane połączenie z Wi-Fi oraz konto Samsung.