Nowe Technologie

Samsung Electronics i AMD poszerzają zakres współpracy

Samsung Electronics i AMD poszerzają zakres strategicznej współpracy licencyjnej w celu wykorzystania procesorów graficznych AMD Radeon™ w przyszłych platformach mobilnych. Wiodący rynkowi gracze zacieśniają współpracę w zakresie rozwiązań graficznych dla urządzeń mobilnych dążąc do wykorzystania wiodącej technologii AMD Radeon w poszerzonej gamie SoC Samsung Exynos.


 

Spółki Samsung Electronics Co., Ltd. – światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii półprzewodnikowych – oraz AMD (NASDAQ: AMD) poinformowały dzisiaj o podpisaniu wieloletniego aneksu do umowy o współpracy, którego celem jest wykorzystanie wysokowydajnych, charakteryzujących się ultraniskim zużyciem energii rozwiązań graficznych AMD Radeon w rozbudowanej gamie systemów SoC Samsung Exynos. Dzięki poszerzeniu zakresu współpracy licencyjnej, Samsung będzie w stanie zaoferować użytkownikom urządzeń mobilnych jakość grafiki typową dla konsol do gier, optymalizując jednocześnie zużycie energii i oferując niezwykle wciągające wrażenia nawet podczas długiej rozgrywki.

 

„Dzięki współpracy z AMD, Samsung od dawna rewolucjonizuje grafikę stosowaną w urządzeniach mobilnych. W ramach jednego z naszych najnowszych projektów jako pierwszy gracz z branży zastosowaliśmy w procesorach urządzeń mobilnych technologię ray tracingu” – powiedział Seogjun Lee, Wiceprezes Wykonawczy Działu Rozwoju Procesorów Aplikacyjnych (AP) w Samsung Electronics. „Wykorzystując naszą wiedzę technologiczną związaną z projektowaniem charakteryzujących się ultraniskim zżyciem energii rozwiązań, będziemy nadal oferować przełomowe innowacje na rynku grafiki mobilnej”.

 

„Cieszymy się, że firma Samsung zdecydowała się zaufać naszemu bogatemu doświadczeniu w produkowaniu wiodących, wysokowydajnych rozwiązań graficznych serii Radeon i zastosować je w nowej generacji produktów Samsung Exynos” – dodał David Wang, Starszy Wiceprezes Grupy Radeon Technologies w AMD. „Poszerzenie zakresu naszej współpracy z firmą Samsung jest doskonałym dowodem trwałych relacji technologicznych jakie łączą nasze firmy i potwierdza nasze zaangażowanie na rzecz oferowania użytkownikom urządzeń mobilnych możliwie jak najlepszych rozwiązań.”

 

Firmy Samsung i AMD rozpoczęły współpracę w zakresie licencjonowania architektury graficznej AMD RDNA™ w roku 2019. Pozwoliła ona na wspólne opracowanie w roku 2022 procesora graficznego Samsung Xclipse w oparciu o architekturę AMD RDNA 2. Xclipse był pierwszym w branży mobilnym GPU z akceleracją sprzętową Ray Tracingu oraz obsługą funkcji Variable Rate Shading zapewniając konsolową jakość rozgrywki na mobilnych urządzeniach.