Pozostałe

Samsung – Jak zaprojektować piękną kuchnię?

Aranżacja kuchni daje Ci duże możliwości łączenia najnowszych technologii z trendami w wystroju wnętrz. Warto postawić na urządzenia AGD, które będą wygodne w obsłudze, ułatwią przygotowywanie posiłków, a przy okazji będą cieszyły oko. Jak połączyć te wszystkie cechy? Podpowiedzi firmy Samsung.


 

Dwie pieczenie w jednym

Piekarnik to jedno z tych urządzeń, które muszą znaleźć się w każdej kuchni. Warto przemyśleć, jakie mamy potrzeby i zwyczaje gotowania i pod tym kątem dobrać sprzęty. Jeśli Wasze obiady składają się z kilku dań, warto postawić na piekarnik, który przyspieszy nam ten proces. W piekarniku Samsung Dual Cook Steam™ przygotujemy dwie potrawy jednocześnie, w różnych trybach i temperaturach. Dzięki specjalnemu separatorowi, który dzieli urządzenie na dwie komory, możemy przygotować w nim zupełnie różne dania – w tym jedno na parze – nie martwiąc się o przenikanie zapachów. Co więcej, dzięki aplikacji SmartThings [1] możemy gotować nie tylko zdrowiej, ale również bardziej „smart”. Aplikacja nie tylko pomoże nam w zarządzaniu zdalnie procesem gotowania, ale także zarekomenduje przepisy [2] zgodne z naszymi preferencjami. Urządzenie wyposażone zostało również w kamerę AI Pro Cooking [3], dzięki której nie tylko zdalnie zajrzymy do piekarnika z poziomu swojego smartfona, ale również nakręcimy 10-sekundowy film poklatkowy z całego procesu pieczenia. Ale to nie jedyna funkcja kamery AI Pro Cooking. Nawet jeśli nie wiemy, w jakiej temperaturze przygotować nasze danie, kamera rozpozna je po włożeniu do piekarnika i zarekomenduje najlepsze parametry pieczenia.

 

I pozmywane!

Zmywarka to już must-have każdej kuchni. Warto wybrać taką, która pasuje do naszego stylu życia. Czy prowadzimy dom pełen ludzi, w którym odbywa się dużo imprez rodzinnych czy włączamy zmywarkę raz na 3 dni. Nic nie denerwuje tak, jak niedomyte szklanki i talerze. Jeśli nie lubisz takich niespodzianek, zainwestuj w technologie, które Ci w tym pomogą. Zmywarka Bespoke DW60BB890UAPET jest wyposażona w nowy system WaterJet Clean™, który zapewnia efektywne zmywanie dzięki dwóm dyszom.

 

Dwie dysze zapewniają efektywne zmywanie, ponieważ takie połączenie umożliwia dotarcie wody do nawet trudno dostępnych zakamarków. Natomiast same dysze wypuszczają wodę. Lepsze rezultaty zmywania z wykorzystaniem WaterJet Clean™. Z nowym rotującym podwójnym system dysz pozwala na jeszcze dokładniejsze zmywanie I dotarcie nawet do trudno dostępnych elementów. Dwa ramiona z oddzielnym strumieniami wody obracające się w różnych kierunkach umożliwiają dotarcie nawet do trudno dostępnych miejsc i usunąć nawet bardzo trudne zabrudzenia w naczyniach o nietypowych kształtach.

 

Podczas całego procesu zmywania i suszenia urządzenie to zużywa tylko 8 litrów wody, bez obniżania jakości zmywania. Co więcej, możesz monitorować urządzenie za pomocą aplikacji SmartThings [4], która podpowie nam jaki program wybrać, sprawdzić zużycie energii oraz na bieżąco diagnozować urządzenie.

 

Lodówka, która zachwyca wyglądem i… oszczędza energię!

Została Ci jeszcze lodówka – i tu masz pełną dowolność. Możesz wybrać wolnostojącą w dowolnym kolorze albo model do pełnej zabudowy. Niema Nieograniczone możliwości aranżacji kuchni i personalizacji dają lodówki z linii Bespoke. Samsung BESPOKE to rozwiązanie, w ramach którego możesz wybrać typ lodówki, kolory i materiały, które będą dostosowane do przestrzeni i Twoich potrzeb. Możesz zacząć od pojedynczego urządzenia, do którego w razie potrzeby dodasz kolejny moduł BESPOKE przy pomocy łącznika.

 

Ale unikalny design to tylko jeden z wyróżników lodówek Samsung. Teraz Samsung wprowadził na rynek, przełomową technologię, dzięki której lodówka chłodzi i oszczędza energię elektryczną jednocześnie. Nowe lodówki Samsung, zostały wyposażone w moduł wi-fi, który umożliwia podłączenie aplikacji SmartThings. Aby oszczędzać do 15% energii w aplikacji, jednym przyciskiem włączamy tryb AI Energy Mode. W trybie AI Energy Mode [5] urządzenie uczy się wzorców użytkowania, tworząc algorytm AI, który optymalizuje prędkość kompresora oraz cykl rozmrażania. Lodówka zapamiętuje, jak często otwieramy lodówkę, kiedy wkładamy nowe produkty i dostosowuje pracę tak, aby oszczędzać  energię elektryczną.

 

To tak jakby lodówka przez 7 tygodni w roku nie zużywała prądu. Tym samym, Samsung wyznacza nowe standardy pod względem oszczędzania energii przez sprzęty gospodarstwa domowego w Polsce. Nie dziwi więc fakt, że lodówki Samsung to najczęściej wybierane kupowane lodówki w Polsce [6].

 

[1] Aplikacja SmartThings jest dostępna na urządzeniach z systemem Android (wersja 8.0 lub wyższa) i iOS (wersja 13 lub wyższa). Wymagane połączenie Wi-Fi i posiadanie Samsung Account.

[2] Przepisów nie ma w wersji polskiej

[3] Dotyczy wybranych modeli

[4]  Aplikacja SmartThings jest dostępna dla urządzeń z systemem Android (wersja systemu operacyjnego 6.0 lub wyższa) oraz iOS (wersja systemu operacyjnego 10.0 lub nowsza). Wymaga podłączenia do sieci Wi-Fi oraz konto Samsung.

[5] Moduł AI Energy dotyczy wybranych urządzeń.

[6] W segmencie lodówek; na podstawie raportów międzynarodowej firmy badawczej dotyczących sprzedaży detalicznej lodówek w Polsce w okresie 01.2007-03.2023 r. oraz badania Kantar Polska z 27.11.2020 r. przeprowadzonego na zlecenie Samsung.

 


Jakie są zalety i wady ogrzewania strefowego w domu?