Nowe Technologie

Samsung prezentuje technologie, które zapewnią wygodę

Samsung prezentuje nową wizję: „Bespoke Life”, która ma wspierać użytkowników w tworzeniu bardziej zrównoważonego, inteligentnego i stylowego życia.


„Bespoke Life” pokazuje, że Samsung koncentruje się na tworzeniu wizji bardziej zrównoważonego domu poprzez projektowanie na nowo urządzeń, które wykorzystujemy na co dzień” – powiedział Jong-Hee Han, Wiceprezes, CEO i Dyrektor działu Device eXperience w Samsung Electronics. „Wprowadzając nowe i kreatywne sposoby pozwalające użytkownikom na personalizację swojego życia, nasze najnowsze produkty i rozwiązania umożliwiają każdemu cieszenie się bardziej zrównoważonym, inteligentnym” i stylowym życiem.

Sustainable Life – technologie, które sprawiają, że prowadzenie zrównoważonego życia staje się łatwiejsze

Koncepcja „Bespoke Life” według Samsung, to rezultat przekonania, że urządzenia gospodarstwa domowego są kluczem do stworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości. Idąc tym tropem, tegoroczna edycja wydarzenia Bespoke ma na celu podkreślenie działań Samsung na rzecz ograniczenia emisji dwutlenku węgla podczas całego cyklu życia produktu. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie również nowy filtr Less Microfiber™ Filter, czyli prostego rozwiązania pozwalającego na minimalizację zanieczyszczenia mikroplastikiem w trakcie cyklu prania.

 

Od zaopatrzenia i produkcji, po dystrybucję, użytkowanie i recykling, Samsung na nowo opracowuje każdy etap cyklu życia produktu, aby pomóc zmniejszyć zużycie energii i emisję dwutlenku węgla. Przykładami zaangażowania Samsung na rzecz odzyskiwania większej ilości zasobów, jest bioplastik pochodzący ze zużytego oleju, na potrzeby stworzenia szuflad i pojemników do przechowywania żywności w lodówkach Bespoke, jak również coraz szersze wykorzystanie materiału pozyskanego z recyklingowanych sieci rybackich. Co więcej, produkty Samsung są wysyłane do klientów w ekologicznych opakowaniach Samsunga, które od tego roku, zamiast taśmy z tworzywa sztucznego, używają taśmy papierowej.

 

W celu wspierania zrównoważonego podejścia w fazie użytkowania produktu Samsung kontynuuje działania na rzecz rozszerzenia usług, które pozwalają na bezproblemową oszczędność energii. Dlatego też, w tym roku pięć nowych urządzeń Bespoke, w tym lodówki, pralki, suszarki, zmywarki oraz klimatyzatory, jak również pompy ciepła Eco Heating System firmy Samsung, zostanie wyposażonych w udoskonaloną wersję Trybu AI Energy w aplikacji SmartThings, która niebawem będzie dostępna aż w 65 krajach[1].

 

Równolegle z promowaniem redukcji emisji dwutlenku węgla oraz zużycia energii, Samsung aktywnie pracuje nad rozwiązaniem problemu związanego z zanieczyszczeniem mikroplastikiem. Po opracowaniu cyklu, który redukuje uwalnianie mikrowłókien do 54%[2], Samsung i Patagonia ponownie połączyły siły celem wprowadzenia na rynek filtra Less Microfiber™ Filter. Filtr Less Microfiber™ Filter jest w stanie wyłapać do 98%[3] mikrowłókien uwalnianych podczas cyklu prania. Przy założeniu prania wsadu o wadze dwóch kilogramów, cztery razy w tygodniu, filtr pozwala zredukować 132 gramy mikroplastiku na osobę rocznie, czyli ilość składającą się na około osiem plastikowych butelek o pojemności 500 ml. Filtr Less Microfiber™ Filter jest już dostępny do nabycia w Korei i niedługo zostanie wprowadzony na rynek w Europie (w czerwcu) oraz w innych regionach reszty świata (w III kwartale).

Connected Life – Torujemy drogę do hiperpołączonego domu

Najnowsze usprawnienia w aplikacji SmartThings umożliwiają automatyzację domu, w którym urządzenia uczą się nawyków użytkownika i zapewniają personalizowaną automatyzację w oparciu o styl życia. Aby ułatwić konsumentom korzystanie z tych funkcjonalności, Samsung zapowiedział, że moduł wi-fi będzie w  każdym nowym urządzeniu Bespoke, a w nadchodzących latach funkcja łączności zostanie wprowadzona we wszystkich produktach gospodarstwa domowego od Samsung.

 

Samsung zapowiedział również wprowadzenie na rynek Bespoke Jet AI, czyli jej najmocniejszego*[4] bezprzewodowego odkurzacza pionowego, który został zweryfikowany przez UL Solutions pod kątem zastosowania sztucznej inteligencji. Połączenie mocy ssania sięgającej 280W[5] oraz czasu pracy do 100 minut[6] na jednym cyklu ładowania sprawia, że Bespoke Jet™ AI oferuje wydajność pozwalającą na poodkurzanie całego domu. Tryb AI Cleaning Mode[7] inteligentnie monitoruje obciążenie szczotki oraz ciśnienie zasysanego powietrza, co pozwala na rozpoznawanie sprzątanego obszaru[8], w tym rodzaju powierzchni, jak również optymalizuje ustawienia, takie jak moc ssania oraz prędkość obrotową szczotki[9], w celu maksymalizacji wydajności sprzątania, czasu korzystania oraz zwrotności. Do odkurzacza dołączono nową stację czyszczącą All-in-one Clean Station, która natychmiastowo i skutecznie[10] opróżnia pojemnik na kurz.

Stylish Life – Wynosimy spersonalizowany design na nowy poziom 

Sprzedaż trzech milionów lodówek Bespoke na całym świecie, od momentu wprowadzenia ich na rynek, pokazuje ogromne zainteresowanie konsumentów urządzeniami, które oferują więcej możliwości personalizacji.

 

Tegoroczne zestawienie Bespoke obejmuje 15 kategorii produktowych, które są dostępne dla klientów w 52 krajach. Każdy krok w stronę poszerzania zestawienia stanowi okazję do zaspokojenia potrzeb klientów na całym świecie. W związku z tym Samsung rozszerza ofertę lodówek Bespoke poprzez wprowadzenie na rynek Bespoke 4-Door Flex™ z Family Hub™+, jak również modeli side-by-side oraz modeli z zamrażalnikiem na górze. Bespoke 4-Door Flex™ z Family Hub™+ posiada 32-calowy ekran dotykowy, który jest prawie dwa razy większy niż ten w poprzednim modelu i oferuje więcej funkcji. Nowe modele side-by-side oraz modele z zamrażalnikiem na górze łączą w sobie najbardziej zaawansowane technologie przechowywania żywności oraz  minimalistyczne panele, które są dostępne w szerokiej gamie kolorów.

 

Oprócz tegorocznego wprowadzenia pralki i suszarki Bespoke AITM na rynki Stanów Zjednoczonych i Azji Południowo-Wschodniej, Samsung nadal rozszerza opcje personalizacji, aby umożliwić większej liczbie osób dostosowanie urządzeń swojej kuchni. Usługa personalizacji MyBespoke, obecnie dostępna dla wszystkich klientów w Stanach Zjednoczonych, ułatwia użytkownikom zaprojektowanie kuchni w sposób, który odzwierciedla ich styl życia poprzez możliwość wykorzystania zdjęć lub obrazów w celu tworzenia unikalnych paneli lodówek. Aby jeszcze bardziej podkreślić odważny styl wzornictwa Bespoke, Samsung zaprezentował, limitowane panele Bespoke zaprojektowane przez włoskie studio kreatywne TOILETPAPER i pokazane po raz pierwszy podczas Fuorisalone 2023. Panele są już dostępne w sprzedaży na stronie internetowej Samsung.com i można je również znaleźć we flagowych salonach Samsung w Wielkiej Brytanii, USA i Korei.

 

[1] Tryb AI Energy jest obecnie dostępny w 40 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych. W czerwcu planowana jest ekspansja trybu AI Energy w następujących krajach: Grecja, Republika Południowej Afryki, Dominikana, Luksemburg, Bułgaria, Słowacja, Argentyna, Irlandia, Estonia, Kostaryka, Chorwacja , Portoryko, Finlandia. We wrześniu planowana jest dalsza ekspansja do następujących krajów: Maroko, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Oman, Jordania, Irak, Izrael, Egipt, Kuwejt, Turcja, Tunezja.

[2] Testowano z 2-kilogramowymi załadunkiem bluz wykonanych w 100% z poliestru, porównując cykl Syntetyki na konwencjonalnym modelu Samsung WW4000T i cykl Mniej mikrofibry na WW9400B. Rezultaty mogą się różnić w zależności od ubrania i otoczenia.

[3] Testy przeprowadzone w laboratorium Ocean Wise Plastics Lab na modelu WW90T734DWH (przy użyciu cyklu Syntetyki, około 2 kg prania z syntetycznych tkanin) porównujące ilość uwolnionej mikrowłókien z zainstalowanym filtrem Less Microfiber™ i bez niego. Ilość jest obliczana przez filtrowanie wody drenażowej przez filtr 50um. Wyniki mogą się różnić w zależności od ubrania i środowiska.

[4] W oparciu o badania przeprowadzone przez Korea Testing Laboratory, zgodnie z normą IEC62885-4: 2020, wykorzystując odkurzacz typu pionowego (bez szczotki) pracujący w trybie Jet. Wyniki porównano z podaną mocą ssania bezprzewodowych odkurzaczy pionowych o mocy ssania 200 W dostępnych na rynku (w oparciu o dane dotyczące sprzedaży ze stycznia do grudnia 2022 r., opracowane przez niezależny instytut badań rynkowych).

[5] W oparciu o badania przeprowadzone przez Korea Testing Laboratory, zgodnie z normą IEC62885-4: 2020. Mierzone na wlocie końcówki bez napędu elektrycznego, gdy pojemnik na kurz jest pusty, przy wykorzystaniu trybu Jet Mode oraz pełnym naładowaniu baterii o dużej pojemności. Wyniki porównano z podaną mocą ssania bezprzewodowych odkurzaczy pionowych o mocy ssania 200 W dostępnych na rynku (w oparciu o dane dotyczące sprzedaży ze stycznia do grudnia 2022 r., opracowane przez niezależny instytut badań rynkowych). Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistego użytkowania.

[6] Podany czas pracy opiera się na wykorzystaniu baterii o dużej pojemności, przy pracy z wykorzystaniem minimalnego poziomu mocy oraz założonej końcówce bez napędu elektrycznego. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistego użytkowania.

[7] Wydajność/funkcje związane z trybem AI Cleaning będą stale aktualizowane i usprawniane z wykorzystaniem SmartThings.

[8] Na zdolność identyfikacji różnego rodzaju otoczenia mogą mieć wpływ rzeczywiste warunki otoczenia.

[9] Prędkość obrotowa szczotki (obr./min) może być regulowana tylko w przypadku korzystania ze szczotki Active Dual Brush.

[10] W oparciu o badania wewnętrzne z wykorzystaniem różnego rodzaju kurzu. Wyniki mogą się różnić w zależności od rzeczywistych warunków użytkowania.