Nowe Technologie

Samsung wprowadza SSD 990 EVO

Nowy dysk Samsung SSD NVMe oferuje lepszą wydajność, efektywność energetyczną i elastyczność interfejsu. Dysk zapewniający lepszą wydajność w grach, biznesie i pracy twórczej


Samsung, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii pamięci, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek dysku 990 EVO — najnowszego modelu w ofercie nośników SSD, zapewniającego wysoką wydajność i efektywność energetyczną. Zaprojektowany z myślą o poprawieniu doświadczeń związanych z graniem, pracą oraz edycją filmów i zdjęć, najnowszy SSD NVMe od Samsung to rozwiązanie zorientowane na potrzeby szerokiego grona użytkowników.

– Samsung wykorzystuje autorskie zaawansowane technologie pamięci do tworzenia zoptymalizowanych rozwiązań SSD. Na potrzeby naszego najnowszego produktu połączyliśmy innowację i praktyczność, by zapewnić użytkownikom lepsze doświadczenia – mówi Hangu Sohn, Vice President of Memory Brand Product Biz Team w Samsung Electronics. – Model 990 EVO kładzie nacisk na wydajność, efektywność energetyczną i niezawodność, dzięki czemu jest wszechstronnym wyborem do najnowszych interfejsów, doskonale radzącym sobie z rozmaitymi zadaniami takimi jak granie w gry, praca i działalność kreatywna.

Poprawiona wydajność

990 EVO oferuje lepszą wydajność, poprawioną o nawet 43% w porównaniu z poprzednim modelem – 970 EVO Plus. Prędkość odczytu sekwencyjnego dysku wynosi do 5.000 MB/s, a prędkość zapisu nawet 4.200 MB/s. Prędkości odczytu i zapisu losowego również wzrosły do odpowiednio 700K i 800K IOPS.

Dzięki wykorzystaniu technologii Host Memory Buffer (HMB) do bezpośredniego połączenia z DRAM procesora hosta, najnowszy dysk Samsung jest w stanie osiągnąć zoptymalizowaną wydajność nawet w konfiguracji bez DRAM. Użytkownicy, którzy wymienią popularne dotychczas modele SSD na 990 EVO, zauważą szybsze ładowanie w grach i sprawne otwieranie dużych plików.

Lepsza efektywność energetyczna i inteligentne zarządzanie energią cieplną

Efektywność energetyczna Samsung 990 EVO – wyższa o 70% w porównaniu z 970 EVO Plus – umożliwia użytkownikom dłuższe korzystanie z komputera bez obaw o żywotność baterii. Dysk obsługuje również tryb Modern Standby1, który umożliwia korzystanie z funkcji natychmiastowego włączania i wyłączania z zachowaniem nieprzerwanej łączności z siecią i sprawnego odbierania powiadomień, nawet w trybie niskiego zużycia energii.

Warstwa rozpraszająca ciepło w konstrukcji 990 EVO pomaga skutecznie kontrolować temperaturę chipa NAND, co pozwala na ciągłe działanie operacji na najwyższym możliwym poziomie bez wpływu na integralność nośnika.

 

Wszechstronny dysk SSD do obecnych i przyszłych zastosowań

990 EVO to wszechstronny nośnik stworzony z myślą o aktualnych potrzebach oraz przyszłych wyzwaniach. Użytkownicy mogą cieszyć się niezakłóconą wielozadaniowością dzięki pojedynczemu produktowi, który zaspokaja wymagania związane z grami, biznesem i pracą twórczą.

990 EVO współpracuje z interfejsami PCIe 4.0 x4 i PCIe 5.0 x2, dzięki czemu może być wykorzystywany w obecnych komputerach z gniazdami PCIe 4.0 M.2, a jednocześnie oferuje kompatybilność oraz kontrolę temperatury i oszczędności energii dla interfejsów PCIe 5.0 dla przyszłych zastosowań.

Dyski 990 EVO są oferowane w pojemnościach 1 TB i 2 TB.

Obsługa oprogramowania Samsung Magician

Oprogramowanie Samsung Magician obejmuje zestaw narzędzi optymalizacyjnych zwiększających funkcjonalność wszystkich dysków SSD Samsung, w tym najnowszego 990 EVO. Użytkownicy mogą bezpiecznie i bez wysiłku usprawnić proces migracji danych przy wymianie nośnika. Ponadto Samsung Magician chroni cenne pliki, monitoruje stan dysku i powiadamia o najnowszych aktualizacjach oprogramowania układowego.

Dodatkowe informacje, w tym te dotyczące ochrony gwarancyjnej, można znaleźć na stronie samsung.com/pl/ssd.