Pozostałe

Secfense w ofercie dystrybutora EMS Partner

Technologia Secfense User Access Security Broker od maja 2023 roku znajduje się w ofercie EMS Partner, jednego z największych dystrybutorów VAR działających w sektorze cybersecurity. Oznacza to, że klienci EMS Partner mogą teraz w łatwy i szybki sposób stosować najnowocześniejsze sposoby uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA), w tym FIDO2. Z brokerem Secfense mogą zabezpieczyć w ten sposób dowolną aplikację webową w 5 minut, a całą firmę w przeciągu średnio 7-14 dni.


Firmy na świecie rozpoczęły transformację w zakresie MFA. Rezygnują z przestarzałego uwierzytelniania z użyciem haseł i zastępują go bezhasłowym i bezpiecznym uwierzytelnianiami opartym na standardzie FIDO. W tę zmianę idealnie wpisuje się rozwiązanie Secfense, które umożliwia łatwą i ekspresową adopcję MFA.

 

– Z brokerem Secfense zabezpieczenie dowolnej aplikacji trwa 5 minut, a cała firma może być zabezpieczona w przeciągu średnio 7-14 dni – mówi Krzysztof Góźdź, odpowiedzialny w Secfense za sprzedaż i współpracę z partnerami. – To radykalna zmiana w porównaniu z tradycyjnym podejściem do adopcji mechanizmów uwierzytelniania, które zwykle ciągnęło się miesiącami. Cieszę się, że specjalizacja w obszarze cyberbezpieczeństwa, a także kompetencje i samodzielność EMS Partner pozwolą nam dotrzeć i pokazać nasze możliwości jeszcze szerszej grupie klientów.

 

Partnerstwo i symbioza

Secfense User Access Security Broker uzupełnia ofertę firmy EMS Partner w newralgicznej sferze uwierzytelniania wieloskładnikowego. Pozwoli też jej klientom na szybkie spełnienie wymogów wchodzących w życie dyrektyw unijnych DORA i NIS 2. Umożliwia bowiem łatwe wdrożenie dowolnego MFA (w tym także najskuteczniejszego dziś FIDO2) na każdej aplikacji bez ingerencji w jej kod.

 

– Na rynku nie brakuje rozwiązań MFA, ale do tej pory nikt nie zaproponował sposobu pozwalającego na zaaplikowanie ich do wielu aplikacji i systemów łatwo, szybko i w dużej skali – mówi Tomasz Kowalski, CEO i współzałożyciel Secfense. – Nam się to udało. Broker Secfense odpowiada na wiele bolączek dużych firm w zakresie bezpieczeństwa. Łączy ze sobą wiele rozsypanych do tej pory puzzli w postaci różnych systemów i porządkuje je, tworząc wirtualną warstwę ochronną. Do tego nie wymaga rewolucji, skomplikowanych, czasochłonnych wdrożeń i gigantycznych budżetów, ponieważ potrafimy mądrze połączyć i usystematyzować to, co firmy już u siebie mają, tak żeby MFA pokryło całą organizację, a nie tylko jej kawałek.

 

Poufność, prywatność, RODO

Ważną zaletą User Access Security Broker jest fakt, że można dostosować go do specyficznych potrzeb każdej firmy, która chce chronić skutecznie swoje aplikacje. Jego wyróżnikiem jest też możliwość pracy wewnątrz serwerowni zabezpieczanej organizacji. Dzięki temu nie musi ona przekazywać swoich wrażliwych danych o pracownikach, partnerach czy klientach do żadnego operatora chmurowego. Nie tylko zapewnia to poufność, prywatność, ale też zgodność z wymogami np. RODO.

 

– Secfense User Access Security Broker to jedna z technologii, która może wnieść znaczący wkład w ochronę danych i systemów przed cyberatakami – mówi Michał Kozownicki, Dyrektor Zarządzający w EMS Partner. – Zaletą systemu jest fakt, że proces integracji jest prosty i nie wymaga nakładu pracy po stronie zabezpieczanej aplikacji. Dzięki łatwej i prostej metodzie wdrażania, jest również skalowalny. Obsługa administracyjna produktu jest bardzo intuicyjna, dzięki czemu nie wymaga wykwalifikowanego zespołu specjalistów do utrzymania. Nasi klienci – bez względu na skalę działalności oraz branżę, w której działają, mogą za pomocą tego rozwiązania zabezpieczyć wszystkie swoje aplikacje webowe. Warto też wspomnieć, że system współpracuje z kluczami sprzętowymi, co pozwala wdrożyć je tam, gdzie nie ma dostępnej floty urządzeń mobilnych – dodaje Michał Kozownicki.

 

Secfense w branży cyberbezpieczeństwa działa od 2018 roku. Firma została założona przez dwóch ekspertów – Marcina Szarego oraz Tomasza Kowalskiego, którzy od ponad dwudziestu lat koncentrują się na obszarze cybersecurity z naciskiem na zarządzanie tożsamością. Rozwijana jest przez dynamiczny zespół oraz wspierana przez inwestorów i mentorów z dziedziny nowych technologii. Współpracuje z takimi autorytetami w zakresie ochrony użytkownika, jak FIDO Alliance, Google, Yubico, NVIDIA czy EY.