Wiadomości

Women in IT Day 2023 – Najbardziej inspirujące wydarzenie

Już 15 listopada br. odbędzie się jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w branży IT – piąta edycja Women in IT Day 2023. Tegoroczna edycja, pod hasłem „Technologia zmienia świat na naszych oczach – bądź częścią tego przełomu!”, obiecuje niezwykłe doświadczenie w dziedzinie IT. Organizatorem Women in IT Day 2023 jest Future Collars – szkoła kompetencji cyfrowych we współpracy z European Women’s Association oraz DIGITALEUROPE. Wydarzenie wspiera ponad 50 wiodących firm, organizacji, instytucji oraz media zarówno z Polski, jak i zagranicy.


Women in IT Day 2023 to bezpłatne wydarzenie online dla kobiet chcących świadomie budować swoją karierę w IT – osiem intensywnych godzin wypełnionych prelekcjami, debatami, spotkaniami z potencjalnymi pracodawcami, warsztatami i speed mentoringiem oraz solidną dawką wiedzy, motywacji i inspiracji. 

 

ZAREJESTRUJ SIĘ BEZPŁATNIE: www.womeninitday.com

Wydarzenie online jest bezpłatne, a każdy może w nim wziąć udział po zarejestrowaniu się na stronie www.womeninitday.com. Obejmuje ono scenę główną, na której odbędą się debaty i wystąpienia specjalne. Główną scenę będzie można śledzić na kanałach społecznościowych Future Collars (LinkedIn oraz na stronie wydarzenia) oraz na stronach partnerów. 

Ponadto, przewidziane są specjalistyczne warsztaty i sesje mentoringowe, które cieszą się ogromną popularnością, umożliwiając uczestnikom bezpośredni kontakt ze specjalistami na konkretnych stanowiskach oraz wybitnymi liderami technologicznego świata.

 

Praktyczne warsztaty i szybkie mentoringi

Women in IT Day to wyjątkowe wydarzenie skierowane do kobiet, które pragną rozwijać swoją karierę w technologii. Niezależnie od etapu, na którym się znajdują, każda uczestniczka znajdzie dla siebie odpowiednią ścieżkę. 

Ścieżka RESTART

To miejsce dla kobiet, które stawiają pierwsze kroki w branży IT lub zastanawiają się nad zmianą zawodu. Warsztaty i panele w ramach tej ścieżki pomagają kobietom na początku drogi do IT. Czy mają doświadczenie w innych dziedzinach czy uczą się programowania, praktyczne warsztaty w ramach ścieżki RE:START pomogą rozwijać umiejętności i kształtować przyszłość w technologii. 

Ścieżka UP:GREAT 

To przestrzeń która kieruje ku specjalistycznym  warsztatom, doskonaleniu swoich umiejętności i podjęciu nowych wyzwań w IT. Dedykowana jest kobietom, które już od 2-5 lat rozwijają się w branży IT. Poszukujących inspiracji, chcących pogłębić swoje umiejętności i pewnie kierować się dalej na swojej profesjonalnej ścieżce w technologii.

Uczestnicy tegorocznej edycji będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach takich jak:

  • Rola programisty w IT
  • Jak macierzyństwo rozwija cenne kompetencje przydatne po powrocie do pracy
  • Microsoft dynamics w różnych branżach
  • Różnorodność i włączanie w kontekście zawodowym
  • Tworzenie aplikacji bez kodowania
  • Przejście z prawa do IT
  • Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej
  • Skuteczna prezentacja w języku angielskim podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przy rozważaniu zmiany stanowiska w firmie

 

Sesje mentoringowe 

Sesje mentoringowe na Women in IT Day 2023 to wyjątkowa możliwość nawiązania kontaktu z doświadczonymi profesjonalistami z różnych dziedzin IT oraz zdobycia cennych wskazówek i praktycznej wiedzy. Te spotkania stanowią doskonałą okazję do poznania ekspertek z branży IT, które reprezentują różnorodne role zawodowe, takie jak product owner, programista Java/Python, scrum master, BI Developer, analityk i wiele innych. To właśnie tutaj uczestnicy mogą uzyskać bezpośredni dostęp do wiedzy z pierwszej ręki, dzięki czemu zdobędą lepszy wgląd w konkretne stanowiska w dziedzinie IT. 

 

Strefa Expo

Strefa expo podczas Women in IT Day to unikalne wirtualne miejsce dedykowane zarówno uczestniczkom, jak i pracodawcom. To miejsce, gdzie bedzie można nie tylko nawiązać cenne kontakty zawodowe, ale także wziąć udział w dodatkowych webinarach, warsztatach i prezentacjach. To doskonała okazja dla firm do zaprezentowania swoich procesów rekrutacyjnych, ofert pracy czy udostępnienia materiałów promocyjnych.

Women in IT Day 2023 to również okazja do spotkania się z ponad 100 inspirującymi prelegentami i wyjątkowymi gośćmi specjalnymi. Wśród nich znajdą się takie osobistości jak: Tessa McIver, Innovation expert, Monika Mrówka z Accenture, Katarzyna Rawska z BNP Paribas Bank Polska, Aiga Irmeja, Latvian Digital Innovation Hub, Paula Lewandowska z Point72, Róża Szafranek, HR Hints, Susanna Laurin, Funka Foundation, Inge Van Belle, Herculean Alliance, Stanton Chase, Tina Sobocińska, HR4future, Ewa Krupa, Orange Poland, Karina Popieluch, KaiZenHR, Olga Gromakovskaya, Surf.dev, Elsa Rodriguez, Pueblos Remotos, Anna Pora, SimCorp, Kinga Gruszecka, Polish Space Agency, Magdalena Wojtera, BNP Paribas Bank Polska, Martyna Mrozek, European Women’s Association, Cecilia Bonefeld-Dahl, DIGITALEUROPE, Jakub Leś, Point72, dr Monika Gorgoń, Warsaw Stock Exchange, Mihaela Raluca Tudor, European Women’s Association, Piotr Krawczyk, PKO Bank Polski, Magda Dziewguć, Google Cloud Poland, Rafał Pokrzywa, SimCorp

Ponadto, w roli głównych prelegentów wystąpią Raisa Ghazi, międzynarodowa mówczyni i moderatorka, trenerka przywództwa kobiet oraz twórczyni programu: „Przywództwo kobiet w dziedzinie technologii”; Mani Thiru, Head of Space & Satellite, Asia Pacific, Amazon Web Services; Artur Kurasiński oraz wielu innych.

Główne tematy tegorocznej konferencji Women in IT Day 2023 to: „Technologia zmienia świat”, „Sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe”, „Kompetencje na rynku pracy”, „Hybrydowa praca”, „Cyfrowi nomadzi”, „Tech Klimat i innowacje”, „Platformy technologiczne” oraz „Nowe podejście do przywództwa”

 

Europejska współpraca

Women in IT Day współpracuje z European Women’s Association oraz DIGITALEUROPE, co gwarantuje udział liderów branży technologicznej z całej Europy, zwiększając tym samym zasięg i dostępność komunikacji do jeszcze większej liczby kobiet w Europie.

Więcej informacji i rejestracja dostępne na stronie https://womeninitday.com/pl/ 

 

***

Women in IT Day to wydarzenie dedykowane wsparciu kobiet w obszarze technologii. Celem wydarzenia jest edukacja, budowanie relacji oraz mentorstwo, które mają na celu inspirować i wspierać kobiety na różnych etapach ich kariery w IT. Bezpłatna konferencja online stanowi doskonałą okazję dla kobiet zainteresowanych nowymi technologiami i pragnących rozwijać się w tej dziedzinie. W wydarzeniu uczestniczą liderki polskiej i europejskiej branży IT oraz ekspertki od motywacji i rozwoju.

Organizatorem Women in IT Day jest Future Collars – innowacyjna szkoła programowania i rozwijania kompetencji cyfrowych online. Szkoła oferuje unikalną metodę nauczania, która skierowana jest zarówno do osób indywidualnych, które dążą do zmiany ścieżki kariery i wejścia do świata IT, jak i do firm, które poszukują efektywnych programów rozwojowych do reskillingu oraz upskillingu swoich pracowników.