Inne

Współpraca Saint-Gobain z Politechniką Łódzką

Grupa Saint-Gobain w Polsce i Politechnika Łódzka podpisały list intencyjny dotyczący współpracy na rzecz rozwoju i edukacji studentów, a także wspólnych przedsięwzięć badawczych.


 

Będąca częścią korporacji firma Saint-Gobain HPM Polska Sp. z o.o., z którą Politechnika Łódzka nawiązała współpracę, jest między innymi producentem materiałów ściernych znanej marki Norton, stosowanych w przemyśle metalowym, drzewnym, medycznym, energetycznym czy na rynku budowlanym. Firma wyróżnia się na tle konkurencji jako wiodący, społecznie zaangażowany pracodawca wybierany przez utalentowane osoby.

Dokument wyrażający intencję współpracy podpisali rektor prof. Krzysztof Jóźwik oraz Grzegorz Wojciechowski, dyrektor generalny na Europę Wschodnią Saint-Gobain Surface Solutions.

Dla studentów Politechniki Łódzkiej stworzy ona możliwość zorganizowania programu praktyk i staży studenckich. Program ten będzie realizowany na kilku płaszczyznach – począwszy od pozyskiwania tematów do prac dyplomowych, przez organizowanie spotkań w ramach tzw. „drzwi otwartych”, z możliwością zwiedzania hal produkcyjnych, prezentacji sprzętu naukowo-dydaktycznego, laboratoriów itp., aż po nabór kadry inżynierskiej spośród absolwentów uczelni, zgodnie z potrzebami firmy. Wspólne podejmowanie przedsięwzięć badawczych, wdrożeniowych czy organizacyjnych pozwoli studentom wykorzystać wiedzę w praktyce i nabyć cenne doświadczenie, będące kluczem do dalszego rozwoju zawodowego.

 

politechnika_lodzka

 

– Oprócz zachęcania do realizacji własnych ambicji, pragniemy nakłonić studentów do współtworzenia innowacji zmieniających świat i tym samym urzeczywistniania celu Grupy Saint-Gobain „Making The World A Better Home” – mówi Grzegorz Wojciechowski, dyrektor generalny na Europę Wschodnią Saint-Gobain Surface Solutions. – Przekształcanie rynku poprzez opracowywanie i wdrażanie pionierskich rozwiązań to wizja, którą chcemy realizować wspólnie z młodym pokoleniem specjalistów.

O Saint-Gobain HPM Polska Sp. z o.o.:

To producent materiałów ściernych marki Norton, który oferuje szeroki asortyment narzędzi z obszaru szlifowania, przecinania, wygładzania, wykańczania i polerowania. Przedsiębiorstwo (HPM) należy do międzynarodowej organizacji Saint-Gobain Surface Solutions. Pełna gama rozwiązań HPM Polska znajduje zastosowanie w wielu segmentach gospodarki, m.in. przemyśle metalowym, drzewnym, medycznym, energetycznym czy na rynku budowlanym. Każdego roku firma inwestuje w badania i rozwój, by podążać za światowymi trendami i tworzyć pionierskie rozwiązania, które rewolucjonizują rynek. Silny nacisk na innowacyjność, poparty ponad 135-cio letnim doświadczeniem i zdobywaniem specjalistycznej wiedzy, pozwolił na wypracowanie ponad 380 patentów oraz ulepszeń.