BiznesNowe Technologie

Zagrożenie utratom danych wrażliwych, czyli jak zabezpieczyć firmę przed najgorszym scenariuszem.

Cyber ataki, niekontrolowany przepływ danych, problemy z kontrolowanym dostępem do wrażliwych danych. To tylko jedne z niewielu problemów z którymi spotykają się nie tylko osoby prywatne, ale także pracownicy i kadra wyższego szczebla, która codziennie przysyła sobie raporty, sprawozdania finansowe i inne kluczowe dla firmy dane. Jak skutecznie chronić siebie i swoją firmę?

 

Firma Verbatim już jakiś czas temu zaprezentowała urządzenia pamięci masowej, między innymi nowe zewnętrzne dyski twarde oraz SSD z szyfrowaniem i technologią biometryczną. Takie rozwiązania mogą zapewnić, że prywatne dane zapisane na urządzeniach są w pełni chronione i w pełni zgodne z wymogami chociażby RODO.

Dane, także te wrażliwe, muszą być też przetwarzane w sposób zapewniający odpowiednie bezpieczeństwo. Należy zatem zapewnić ochronę przed niedozwolonym lub niezgodnym z prawem przetwarzaniem oraz przypadkową utratą, zniszczeniem lub uszkodzeniem.

Szybki postęp technologiczny doprowadził do tego, że wiele firm czy osób w nich pracujących przechowuje pliki i inne ważne dla organizacji dokumenty w formie elektronicznej. Chociaż takie rozwiązania mają wiele korzyści, to ich posiadanie w tej formie wiąże się także z dużym zagrożeniem. Brak odpowiednich zabezpieczeń może spowodować wyciek danych, ich upublicznienie, może kosztować firmę nie tylko utratę reputacji ale i narazić na ogromne straty finansowe.

Osoby przemieszczające się z danymi, które muszą być przechowywane w bezpieczny sposób, mogą wybrać obecnie eleganckie i dyskretne urządzenie. Nowy dysk twardy Executive Fingerprint Secure o pojemności 1 TB i 2 TB oraz dysk SSD Executive Fingerprint Secure o pojemności 512 MB i 1 TB wykorzystują kombinację 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES i technologii rozpoznawania odcisków palców, aby bezproblemowo szyfrować wszystkie dane na dysku w czasie rzeczywistym. Dzięki bezpiecznemu szyfrowaniu 100% dysku, czyli cała jego zawartość jest zabezpieczona przed nieautoryzowanym dostępem w przypadku zgubienia lub kradzieży dysków.

 

Szybki dostęp i łatwe użycie

Wbudowany system rozpoznawania linii papilarnych umożliwia dostęp maksymalnie ośmiu autoryzowanym użytkownikom i jednemu administratorowi. Po skonfigurowaniu, użytkownicy mogą blokować i odblokowywać urządzenie w ciągu kilku sekund, używając zarejestrowanego odcisku palca. Dysk SSD lub dysk twardy nie przechowuje haseł w pamięci ulotnej komputera lub systemu, co czyni go znacznie bezpieczniejszym niż szyfrowanie programowe.

Po skonfigurowaniu odcisków palców za pomocą dostarczonego oprogramowania dyski Verbatim Fingerprint Secure Drives dyski mogą być używane zarówno w systemach operacyjnych PC, jak i Mac. Posiadają interfejs USB 3.2 GEN 1 ze złączem USB-C do superszybkiego transferu danych do 5Gbps, a pakiety zawierają kabel USB-C na USB-A oraz adapter USB-C do podłączenia do wielu urządzeń, np. można podłączyć je do telewizorów po zarejestrowaniu odcisku palca. Jest to funkcja, która nie jest możliwa w przypadku zwykłych dysków szyfrowanych.

Dla pełnego zabezpieczenia danych, dostępne jest oprogramowanie Nero Backup dla systemu Windows, które pomaga użytkownikom tworzyć kopie zapasowe wszystkich plików, folderów i dysków z laptopów lub komputerów stacjonarnych, a także zaplanować automatyczne tworzenie kopii zapasowych o określonej godzinie i dniu.

Ceny detaliczne dla dysku twardego zaczynają się już od 97 EUR za 1 TB a dysku SSD Executive Fingerprint Secure od 104 EUR. Nie jest to wygórowana kwota za spokój ducha i bezpieczeństwo danych Twojej firmy i jej klientów.

 

O marce SureFire

SureFire to specjalistyczna marka europejska, której właścicielem jest koncern Verbatim GmbH, obejmująca dyski i akcesoria dla graczy. Więcej na stronie http://www.surefire-gaming.com