Znamy zwycięzców Hackathonu! Naukowy festiwal Smart City dobiegł końca. Gremium wyłoniło finalistów
Za nami Hackathon, naukowy festiwal traktujący o przyszłości miast oraz idei Smart City. Inicjatywa odbyła się w dniach 28-30 maja w formule hybrydowej – częściowo online, częściowo zaś w warszawskiej siedzibie CEZAMAT (Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii). W festiwalu udział brały zespoły stworzone m.in. ze studentów, doktorantów czy założycieli start-upów. Uczestnicy zgłaszali swoje pomysły dotyczące innowacyjnych technologii i otrzymali szansę na skonsultowanie ich z uznanymi profesorami. Głównym celem festiwalu było utworzenie platformy służącej do wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczeń przez przedstawicieli środowisk naukowych i biznesowych.
W sumie w Hackathonie rywalizowało pięć różnych zespołów, które pracowały nad projektami o różnorodnej tematyce w obrębie Smart City oraz technologii cyfrowych:
- CENTERA (lider zespołu: Katarzyna Kołys)
- Talk_To (lider zespołu: Klara Dargacz)
- Smartsensors (lider zespołu: Michał Markiewicz)
- Future World ON! (lider zespołu: Irina Lastovjak)
- Intelligent Healthcare System (lider zespołu: Paweł Wielądek)
Uczestnicy Hackathonu mogli liczyć na wsparcie ponad 20 mentorów z różnych firm oraz organizacji. Wielki finał festiwalu odbył się w niedzielę, 30 maja. Wówczas ogłoszono ostateczne wyniki konkursu, a także przyznano nagrody. W jury zasiadały takie osobistości, jak Tadeusz Osowski (dyrektor biura cyfryzacji m.st. Warszawy), Katarzyna Wrońska (specjalista ds. promocji projektu w Urzędzie m.st. Warszawy), Paweł Grzegorczyk (ekspert ds. programu PFR dla Miast), prof. dr hab. inż. Romuald Beck (zastępca Dyrektora CEZAMAT), prof. dr hab. inż. Elżbieta Malinowska (zastępca dyrektora CEZAMAT), Mariusz Wielec (Dyrektor CEZAMAT) oraz Maryla Wojcieszek (Główny Specjalista w Departamencie Rozwoju Startupów, PARP).
Z ogromną satysfakcją i przyjemnością jury zajmowało się, analizowało, dyskutowało o prezentacjach, które Państwo przedstawiliście. Zadanie nie było proste, bo projekty i pomysły były bardzo różnorodne. Trudno wyważyć i jednocześnie ocenić, co w życiu społecznym jest bardziej potrzebne: czy dbanie o ludzi starszych, czy próba aktywizacji, czy też bezpieczeństwo. Ale udało nam się, drodzy Państwo, pokonać to trudne zadanie, za co bardzo dziękuję wszystkim członkom jury – mówił prof. dr hab. inż. Romuald Beck, zastępca Dyrektora CEZAMAT.
HACKATHON 2021 – WYNIKI
1 miejsce: Intelligent Healthcare System (lider zespołu: Paweł Wielądek)
2 miejsce: Smartsensors (lider zespołu: Michał Markiewicz)
2 miejsce: CENTERA (lider zespołu: Katarzyna Kołys)
Wyróżnienie: Talk_To (lider zespołu: Klara Dargacz)
Na jakie nagrody mogli liczyć finaliści? Za zajęcie pierwszego miejsca zespół Intelligent Healthcare System otrzymał przestrzeń biurową dla zespołu w celu dalszego rozwoju swojego pomysłu. Przez rok będą mogli pracować w warszawskiej siedzibie CEZAMAT. Zespół Smartsensors – drugie miejsce na podium – w ramach nagrody otrzymał 30 godzin dostępu do laboratorium 5G Lab w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, dzięki czemu będzie miał możliwość przetestowania swoich rozwiązań przy wsparciu branżowych ekspertów. Trzeci finalista, tj. zespół CENTERA trafia automatycznie na trzeci poziom ERC Sp. z o.o procesu oceny – wewnętrzny komitet inwestycyjny.
WEŹ UDZIAŁ W KONFERENCJI, ZARJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ
Dowiedz się więcej:
www https://www.smartfestival.eu/
FB https://www.facebook.com/CEZAMAT
YT https://www.youtube.com/channel/UCxeIJYm_EuCsgSTSdJFfXhw/featured
Li https://www.linkedin.com/company/cezamat/?originalSubdomain=pl
ZAREJESTURJ SIĘ JUŻ DZIŚ
KONFERENCJA https://smartfestival.eu/formularz-rejestracji-konferencja
Smart City Innovation Ecosystems Festival to cykl wydarzeń,
współfinansowanych dzięki funduszom polityki spójności Unii Europejskiej.
Kontakt:
Katerina Safarava
Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej
ul. Poleczki 19, 02-822 Warszawa
tel. 500 314 809
email: k.safarava@cezamat.eu
www.cezamat.eu
Treść przygotowana we współpracy z redakcją Polska Press.