Biznes

Katoen Natie rozwija centrum logistyczne w Kutnie.

Commercecon, generalny wykonawca obiektów przemysłowych, rozpoczął realizację kolejnej inwestycji w formule build-to-own dla Katoen Natie, globalnego operatora logistycznego z Belgii. Obiekt magazynowy wysokiego składowania o powierzchni 15 300 mkw. powstaje w Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – tuż obok pierwszej hali, oddanej do użytkowania pod koniec ubiegłego roku. Ogłoszenie nowej inwestycji potwierdza zapowiadany ambitny plan rozwoju belgijskiej firmy w Polsce.


W Kutnie ruszyła właśnie budowa kolejnego magazynu wysokiego składowania dla Katoen Natie, globalnego operatora logistycznego specjalizującego się w dostarczaniu szytych na miarę rozwiązań dla odbiorców z przemysłu petrochemicznego. Nowy obiekt będzie miał wysokość 15,5 metra, a jego całkowita powierzchnia – w skład której wejdą także pomieszczenia socjalne oraz techniczne – wyniesie 15 300 mkw. Generalne wykonawstwo swojej nowej inwestycji belgijski operator powierzył firmie Commercecon.

 

– Wiosną ubiegłego roku zapowiadałem ambitny plan rozwoju firmy Katoen Natie w Polsce. Cieszę się, że po kilkunastu miesiącach mogę to potwierdzić i ogłosić rozpoczęcie kolejnej naszej inwestycji w Kutnie. W tutejszej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej firma Commercecon wybuduje na nasze zlecenie kolejny magazyn wysokiego składowania. Cieszę się na ponowną współpracę z generalnym wykonawcą – zespół Commercecon wykazał się pełnym zaangażowaniem, rzetelnie i terminowo wywiązując się z powierzonych wcześniej zadań – wyjaśnia Łukasz Kacprzak, Dyrektor Zarządzający Katoen Natie Polska.

 

Powracający klient jest dla generalnego wykonawcy najlepszą rekomendacją. A takich w swoim portfolio firma Commercecon ma wielu.

 

 Ostatni rok był dla naszej branży bardzo trudny. Galopujący wzrost cen surowców, energii oraz materiałów budowlanych, których często po prostu na rynku brakowało, sprawiły, że wywiązanie się z podpisanych z inwestorami kontraktów było ogromnym wyzwaniem. Tym bardziej cieszy nas docenienie naszej pracy i nagroda, w postaci powierzenia nam realizacji kolejnej inwestycji przez firmę Katoen Natie. Najbardziej cieszy mnie jednak fakt, że nasz partner potwierdza plan dalszego rozwoju i ponownie inwestuje w Polsce – tak przedłużenie współpracy podsumował Hubert Hoffman, właściciel Commercecon.

 

Magazyn, którego budowa właśnie ruszyła, powstaje – tak jak poprzednio – w formule build-to-own. Dotychczasowe doświadczenie generalnego wykonawcy w realizacji tego typu obiektów oraz bardzo dobra znajomość potrzeb i oczekiwań inwestora, jaką nabył podczas pierwszego etapu współpracy, pozwala z dużym optymizmem patrzeć na realizację tej inwestycji. Zwłaszcza, że partnerom sprzyja także lokalne otoczenie biznesowe.

 

– Cieszę się, że firma Katoen Natie konsekwentnie realizuje zapowiedziane w Kutnie projekty. Świadczy to o dobrym klimacie do inwestowania i rozwijania działalności w naszym mieście. Niepodważalne atuty w postaci lokalizacji i dostępności komunikacyjnej Kutna na mapie Polski i Europy współtworzą sukces kolejnej firmy – zwraca uwagę Zbigniew Burzyński, Prezydent Kutna.

 

Przypomnijmy, że w 2020 roku firma Katoen Natie przejęła w Kutnie kompleks logistyczny Nijhof-Wassink o powierzchni 40 tys. mkw. oraz farmę silosów, a następnie rozpoczęła proces rozbudowy istniejącej infrastruktury stawiając baterie dodatkowych 42 silosów. W 2022 roku oddano do użytkowania magazyn wysokiego składowania o łącznej powierzchni 10,5 tys. mkw. Budowa kolejnego ma się zakończyć we wrześniu 2023 r.